کسب درآمد ارزی ۴ میلیون دلاری از محل جذب دانشجویان خارجی در سال گذشته

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره درآمد ارزی ۴ میلیون دلاری از محل جذب دانشجویان خارجی این دانشگاه در سال گذشته گفت: پرونده حدود ۷۰۰ متقاضی بین‌المللی طی سال جاری به دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه شده است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین آیتی در اجلاس معاونین و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های وابسته، با بیان اینکه همکاری‌های بین‌المللی، تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری برنامه‌های آموزشی و اجرای پروژه‌های پژوهشی مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور توسط معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال پیگیری و اجرا است، گفت: هم‌اکنون با بیش از یکصد استاد بین‌المللی تحت عناوین استاد مدعو و وابسته مشغول به همکاری هستیم.

وی از فعالیت ۲۲ میز و ۴ اتاق همکاری علمی دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورهای مختلف خبر داد و بیان داشت: مسئولان این میزها و اعضای اتاق فکر آن‌ها همگی از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین به همکاری با دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر و علوم پزشکی ایران در قالب کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر ایرانی اشاره کرد.

وی در ادامه به پذیرش حدود ۷۰۰ متقاضی بین‌المللی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: واحد امور کنسولی معاونت بین‌الملل دانشگاه نیز مشغول ارائه خدمات به دانشجویان خارجی است که در این زمینه ضرورت حمایت بیشتر برای حل مسائل مربوط به تأخیر در صدور روادید دانشجویی احساس می‌شود.

دکتر آیتی با تأکید بر ارز آوری اقتصادی جذب دانشجویان بین‌المللی برای دانشگاه طی سال‌های اخیر، گفت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۴ میلیون دلار درآمد ارزی از محل جذب دانشجویان خارجی به دست آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، وی با اشاره به راه‌اندازی شعبه بین‌الملل دانشگاه در عراق و بازدید وزیر بهداشت از این مجموعه تصریح کرد: در این زمینه دانشگاه سبطین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با چشم‌انداز Health Promoting University فعالیت خواهد کرد و در مسیر ارتقای سلامت مردم منطقه گام برمی‌دارد.
 
۲ قانون جدید برای رشته های علوم پزشکی
جزئیات مرحله نهایی بیست و هفتمین المپیاد علمی دانشجویی اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش