توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی توسط برخی از بانک‌ها

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی توسط برخی از بانک‌ها بدون اطلاع قبلی، از رایزنی برای حل این مشکل خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

همایون حسینیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید توقف معرفی، وام مسکن اعضای هیأت علمی با اشاره به دلایل آن گفت: حجم درخواست وام مسکن اعضای هیأت علمی زیاده بوده، برخی از بانک‌های طرف تعهد، توانایی پرداخت نداشتند.

وی ادامه داد: برخی از بانک‌ها نیز بدون اطلاع قبلی پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی را متوقف کرده‌اند، بنابراین بزودی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه بانک مرکزی در این خصوص خواهیم داشت، تا مشکل بررسی و حل شود.

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: بر همین اساس، ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی را تا اطلاع ثانوی حدود ۱۵ تا ۲۰ روز متوقف کرده‌ایم تا نتیجه مشخص شود و سپس مجدد ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی را آغاز کنیم.

حسینیان افزود: این مشکل البته کشوری نیست و فقط در برخی از استان‌ها پرداخت وام با مشکل مواجه شده است، اعضای هیأت علمی که در این خصوص با مشکل مواجه شده‌اند، موضوع را اعلام کردند و ما از استان‌های مربوطه موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دوباره بعد از حل مشکلات ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی آغاز می‌شود، افزود: درصدد هستیم تا درخواست افزایش وام تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی با درصد پایین را نیز ارائه کنیم. در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات خرید مسکن ۶ میلیارد ریال است.

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حال حاضر ۶۰۰ میلیون تومان واقعاً پاسخگوی تسهیلات خرید مسکن نیست، این وام کمتر از نصف کمک برای تأمین مسکن اعضای هیأت علمی است، بنابراین باید کاری کنیم حداقل میزان وام مسکن را افزایش دهیم که کمک بهتری برای تأمین مسکن اعضای هیأت علمی باشد.

 اخیراً برخی از اعضای هیأت علمی از توقف ارائه معرفی وام مسکن اعضای هیئت علمی توسط وزارت علوم خبر داده و خواستار اعلام دلایل آن بودند. سالانه هفت الی هشت هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها از تسهیلات وام خرید و ودیعه مسکن استفاده می‌کنند که امسال با درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موافقت بانک مرکزی؛ سقف دریافت تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی به ۶ میلیارد ریال و ودیعه به دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال افزایش یافت.

سال ۱۴۰۰ تسهیلات مسکن اعضای هیأت علمی تا سقف ۵ میلیارد ریال افزایش داشت و همچنین تسهیلات جدیدی تا سقف ۲ میلیارد ریال جهت ودیعه مسکن برای اعضای هیأت علمی در نظر گرفته شده بود.
 
لزوم کسب مجوز برای استخدام کارمند در دانشگاه ها
مجوز ۱۹ رشته محل جدید در کارشناسی پیوسته فنی و حرفه ای صادر شد

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش