ارزیابی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی دانشگاه‌ها

مدیرکل هماهنگی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی از ارزیابی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور خبر داد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از کارهایی که در دستور کار ما قرار دارد، ارزیابی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، انتظامی، بدوی و تجدید نظر دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: باید این هیئت‌ها را ارزیابی کنیم تا مشخص شود که در چه بخش‌هایی درست کار انجام گرفته است، یکی از مهمترین کارهای نماینده وزیر علوم و مدیرکل رسیدگی به تخلفات، نظارت و هدایت این هیئت‌ها است.

نماینده وزیر علوم افزود: برخی مواقع مشاهده می‌کنیم در یک پرونده، ۲۰ اتهام مطرح شده، ولی به یک یا دو مورد آن رسیدگی شده است، این باعث حق الناس، حق نظام و هم صیانت از دانشگاه‌ها می‌شود.

مدیرکل هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم افزود: وزیر علوم بر اصل پیشگیری تاکید دارد، برای همین آموزش را شروع کرده‌ایم، به دانشگاه‌های مختلف مسافرت می‌کنیم و برای کارکنان، اعضای هیئت علمی، هیئت‌ها رئیسه، هیئت‌های داوری و هیئت‌های تخلفات کارگاه برگزار می‌کنیم.

وی درباره اینکه بیشتر تخلفات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در چه زمینه‌ای است گفت: حوزه‌های مختلفی را شامل می‌شود که دلیل آن نیز ناشی از عدم آگاهی از قوانین بوده است.

حسینی ادامه داد: یکی دیگر از مهمترین کارهایی که در حال انجام آن هستیم، اتوماسیون شدن تخلفات است که اگر این کار انجام شود، محرمانگی و شفافیت پرونده‌ها حفظ شده و پاسخگویی ارتقا می‌یابد، همچنین اسکن کردن همه پرونده‌ها نیز در دستور کار قرار دارد و باعث تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها می‌شود. گاهی با پرونده‌هایی مواجه می‌شویم که ۷ الی ۸ طول کشیده است، باید در این کار تسریع شود.
 
اعلام شرایط ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه های روسیه
جدیدترین قوانین اسکان در خوابگاه های مجردی علوم پزشکی اعلام شد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش