استفاده از آموزش مجازی تنها در مواردی خاص/ظرفیت خوابگاه‌ها تقریبا به دوران پیش از کرونا بازگشته

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید، آموزش مجازی تنها در مواردی خاص اجرا می‌شود، گفت: ظرفیت خوابگاه‌های ما تقریبا به دوران پیش از کرونا بازگشته است.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

دکتر سید حسن قدسی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ما قصد داریم در سال تحصیلی جدید، در کنار آموزش حضوری از آموزش مجازی نیز استفاده کنیم ولی به هیچ وجه صلاح نمی‌دانیم که آموزش مجازی جایگزین آموزش حضوری شود. 

وی ادامه داد: آموزش باید حتما به صورت حضوری باشد و از شیوه مجازی تنها در مواردی خاص مانند حل تمرین‌ها، پروژه‌ها، تبادل نظر میان دانشجویان و اساتید( به دلیل فاصله‌ها و مسافت) در شرایطی خاص استفاده کرد. مهم‌ترین فاکتور استفاده از آموزش مجازی، زمانی است که کمکی شود به دانشجویی که می‌خواهد درس بخواند. به عنوان مثال، دانشجوی دکتری، باید درس بخواند، تحقیق کند، علاقه مند باشد و زمان زیادی برای دروس خود بگذارد. در چنین مواردی، استفاده از فضای مجازی برای چنین دانشجویانی بسیار کمک کننده و مفید است. اما برای دانشجویی که به دروس خود اهمیت چندانی نمی‌دهد و شاید در انجام وظایف خود کاهلی کند، فضای مجازی مانند سم عمل می‌کند و اصلا فایده‌ای ندارد. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دانشگاه امیرکبیر، در سال تحصیلی جدید، تقریبا به اغلب دانشجویان متقاضی خوابگاه ارائه می‌دهیم. ظرفیت پذیرش دانشجو تقریبا به روزهای پیش از شیوع کرونا بازگشته است. چرا که خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر متعلق به خود دانشگاه بوده است و تنها در مورد دانشجویانی اندکی مشکل داریم که تحصیل آنها به دلیل کرونا طولانی شده است. شاید این دانشجویان مجبور باشند چند روز بدون خوابگاه باشند و ممکن است استفاده از خوابگاه‌ برای برخی از این دانشجویان با تاخیر همراه باشد. 

دکتر قدسی‌پور با بیان اینکه ما در جذب هیأت علمی بسیار فعال عمل می‌کنیم، گفت: از افرادی که از جانب بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند، در جذب به عنوان هیات علمی استقبال می‌کنیم و خودمان هم به دنبال مسیرهایی هستیم که در جذب اعضای هیأت علمی عملکرد فعال‌تری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو دکتری تصریح کرد: در همه کشورهای دنیا، استاد، دانشجو را انتخاب می‌کند و دانشجو مستقیما با استاد مکاتبه می‌کند و پس از آن تصمیم‌گیری با استاد است که دانشجو متقاضی را پذیرش کند یا خیر. در این میان، دانشجویان متقاضی همکاری با اساتیدی که به‌نام‌ و تواناتر هستند، بیشتر است که باعث می‌شود ظرفیت پذیرشاین اساتید محدودتر باشد.. در چنین شرایطی استاد انتخاب می‌کند که کدام دانشجو را بپذیرد. ما نیز می‌توانیم در کشورمان با چنین روشی دانشجو بپذیریم. 
 
برگزاری حضوری تمامی کلاس‌های دانشگاه امیرکبیر
کلاس‌های درس همه دانشگاه‌ها از شنبه به صورت حضوری برگزار می شود

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش