هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد/زیرساخت‌های قانونی برای نقد در دانشگاه فراهم است

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به آموزش حضوری در این دانشگاه گفت: دانشگاه تهران در نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته یک تجربه موفق برای ازسرگیری آموزش حضوری داشت و سال تحصیلی جاری اولین سال تحصیلی است که پس از دو سال درگیری با شیوع کرونا، آموزش از همان ابتدای سال تحصیلی، حضوری می‌شود.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران ضمن بیان این مطلب و با بیان اینکه سال تحصیلی جدید دانشگاه تهران از ۲۷ شهریور ماه آغاز شده و به صورت حضوری ادامه پیدا می‌کند، تاکید کرد: هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود.

رئیس دانشگاه تهران با یادآوری اینکه بیش از ۱۵ هزار دانشجوی جدیدالورود در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی جدید وارد این دانشگاه شده‌اند، خاطرنشان کرد: علی‌رغم محدودیت‌ها تاکید کردیم هیچ دانشجوی غیربومی نباید بدون خوابگاه بماند؛ که در این زمینه خوشبختانه موفق عمل کردیم.

دکتر مقیمی افزود: با تجربه آموزش حضوری در نیمسال تحصیلی گذشته، مشکلات خوابگاه‌ها احصا شد و همچنین ایام تابستان فرصتی بود که بیشتر مشکلات خوابگاه‌های دانشگاه تهران رفع شود.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه در زمینه ایجاد امکانات ویژه برای اتاق‌های خوابگاه‌ها باید تلاش‌هایمان ادامه پیدا کند و کیفیت اضافه شود، اظهار کرد: به طور مستمر و دائم، نشست‌هایی با دانشجویان در کوی و خوابگاه‌های دانشگاه دارم، با هم صحبت می‌کنیم و مشکلات را با هم بررسی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا مشکلات را حل کنیم.

اساتید در چه زمان‌هایی می‌توانند کلاس مجازی برگزار کنند؟

وی افزود: حدود شش ماه گذشته کارگروهی را مامور کردیم که آسیب‌ها و چالش‌ها و درس‌آموخته‌های آموزش مجازی را برسی کند. نتیجه فعالیت‌های این کارگروه، این شد که دو ماه قبل، دستورالعمل آموزش ترکیبی را ابلاغ کردیم که نقش استاد در قبل و حین و بعد از کلاس تعیین شده است.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: استفاده از امکانات برخط و مجازی، به معنای تعطیل کردن آموزش حضوری نیست بلکه به نوعی یک کمک‌کننده برای آموزش حضوری است. بنابراین اگر یک استاد می‌خواهد کلاس‌هایش را مجازی برگزار کند، این شامل زمان‌هایی می‌شود که تعطیلات غیرمتقربه ایجاد شود (مانند تعطیلی آلودگی هوا).

دکتر مقیمی درباره کرسی‌های نقد و نظریه‌پردازی در دانشگاه، گفت: رهبر عزیزمان همواره اشاره می‌کنند که فضای دانشگاه باید فضای نقد باشد. شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در زمینه کرسی‌ها آیین‌نامه دارد و زیرساخت‌های قانونی و مقرراتی برای این موضوع در دانشگاه فراهم است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران که در گفت‌وگوی ویژه خبری سخن می‌گفت، در پایان یادآور شد: در خرداد ماه امسال، رییس‌جمهوری دستوری صادر کردند که وزرا باید به دانشگاه بروند و پاسخگوی سؤالات دانشگاهیان باشند. در یک نشست که با همکاری دانشگاه تهران و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در دانشگاه تهران برگزار شد، همزمان سه وزیر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به صورت همزمان در این نشست حاضر شدند و گفتگوی متقابلی شکل گرفت.
 
برگزاری حضوری تمامی کلاس‌های دانشگاه امیرکبیر
کلاس‌های درس همه دانشگاه‌ها از شنبه به صورت حضوری برگزار می شود

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش