۱۰ دانشگاه برتر آلمان (۲۰۱۹)


کشور مهاجر پذیر آلمان به علت دانشگاه‌های صنعتی پیشرفته‌اش در دنیا شهرت ویژه ای دارد. شهرت دانشگاه‌های آلمان در این رابطه زبان زد خاص و عام است. البته رشته‌های فنی آلمان در اغلب موارد نسبت به دیگر رشته‌ها قوی‌تر و از کیفیت بالاتری برخوردار است. کسانی که مدارک دانشگاهی خود را از دانشگاه‌های آلمان دریافت می‌کنند عموما مورد پذیرش اکثر کشورهای جهان هستند. در آلمان حدود ۳۰۰ دانشگاه و به همين میزان دانشکده‌های فنی ، مدارس عالی تخصصی و آکادمی‌های هنر وجود دارد. در کشور آلمان هم دانشگاه‌های دولتی وجود دارد و هم دانشگاه‌های خصوصي. تعداد زيادي از دانشگاه‌های دولتي، معتبر و رايگان می‌باشد.

در ادامه لیست ۱۰ دانشگاه برتر کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. در این لیست رتبه‌های اعلام شده از سه پایگاه کیواس (QS)، شانگهای و تایمز گردآوری شده است و برای امکان مقایسه بهتر با گرفتن میانگین از آنها ترتیب دانشگاهها مشخص شده است. با این حال برای دو دانشگاه هومبولت و آزاد برلین که فاقد رتبه‌بندی شانگهای هستند، مبنا اهمیت رتبه بندی کیواس در نظر گرفته شده است.
 
رتبه نام دانشگاه رتبه بندی QS رتبه بندی شانگهای  رتبه بندی تایمز
۱ دانشگاه فنی مونیخ (Technical University Munich) ۵۵ ۴۸ ۴۴
۲ دانشگاه مونیخ (University of Municha) ۶۳ ۵۳ ۳۲
۳ دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University) ۶۶ ۴۷ ۴۷
۴ دانشگاه کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology) ۱۲۴ ۲۰۱-۳۰۰ ۱۳۵
۵ دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt University of Berlin) ۱۲۰ - ۶۷
۶ دانشگاه آزاد برلین (Free University of Berlin) ۱۳۰ - ۱۰۴
۷ دانشگاه آخن (RWTH Aachen University) ۱۳۸ ۲۰۱-۳۰۰ ۸۷
۸ دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg) ۱۶۹ ۱۰۱-۱۵۰ ۷۶
۹ دانشگاه گوتینگن (University of Goettingen) ۱۹۷ ۹۹ ۱۲۳
۱۰ دانشگاه توبینگن (University of Tubingen) ۱۶۹ ۱۵۱-۲۰۰ ۸۹
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش