لزوم ارائه کامل رزومه پژوهشی داوطلبان دوره دکتری آزاد

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به داوطلبان دوره دکتری توصیه کرد: داوطلبان هنگام مصاحبه حضوری لیست مدونی از آثار پژوهشی ارائه دهند.

دکتر نادرعلی قورچیان گفت: مصاحبه‌های شفاهی دوره دکتری به چهار بخش آثار سازمان‌یافته، زبان، تحلیل سوالات و خلاقیت داوطلبان تقسیم می‌شود.

وی افزود: حتما داوطلبان رزومه‌ مدونی از فعالیت‌ها، سوابق و آثار پژوهشی خود را به صورت مدون و شفاف تهیه کنند و در اختیار ممتحنان قرار دهند. داوطلبان باید بدانند که دیگر آزمون کتبی تمام شده است و باید سوابق علمی‌شان را ارائه دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: همچنین رساله‌ها، مقالات چاپ شده، کتب منتشر شده خود را به همراه داشته باشند.

قورچیان بیان کرد: اولویت بعدی ما در مصاحبه شفاهی دوره دکتری، زبان است. داوطلبان مدارک زبان خود را مستندسازی کنند. سوالات از زبان تخصصی است، در این مدت باقیمانده داوطلبان امکان بهبود زبان خود را ندارند و توصیه می‌کنم که در این مدت واژگان تخصصی را مرور کنند.

وی تحلیل سوالات تخصصی را اولویت بعدی مصاحبه دوره دکتری دانست و گفت: سوالات تخصصی از همان منابعی است که داوطلبان آزمون کتبی را داده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خلاقیت و نوآوری را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: حضور ذهن و چگونگی پاسخ به سوالات مهم است و ممتحنان از این طریق خلاقیت داوطلبان را می‌سنجند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش