اولین تصویر از یک سیاره جوان در حال رشد

دانشمندان برای نخستین بار از یک سیاره جوان در حال رشد عکس گرفته اند که فقط ۵یا ۶میلیون سال از عمر آن گذشته است.

به گزارش  از ان پی آر، گروهی از محققان بین المللی یک سیاره جوان کشف کرده اند که درحال  رشد است. این سیاره فقط ۵ یا ۶ میلیون سال عمر دارد.این درحالی است که زمین سیاره ای ۴.۵ میلیارد ساله است.

دانشمندان تصویری از سیاره ثبت کرده اند که به گفته آنان نخستین تصویر مستقیم از تولد یک سیاره در حال تشکیل به دور یک ستاره است.

سیاره تازه کشف شده، هرچند جوان اما حجم زیادی دارد و چند برابر سیاره مشتری است.

این تصویر اطلاعات مفیدی درباره چگونگی تشکیل سیاره ها از جمله سیاره های منظومه شمسی به ما می دهد.

 ۱۲۰ دانشمند در این تحقیق همکاری کرده اند که در ژورنال Astronomy & Astrophysics  منتشر شده است. اندره مولی یکی از محققان موسسه مکس پلانک می گوید: تحقیق روی موضوع تشکیل سیاره، فرایندی طولانی است. ما به مدت یک سال هر روز روی این موضوع کار کردیم.

این سیاره PDS۷۰b نام گرفته است. Very Large Telescope(رصدخانه ای در شیلی) از این سیاره عکاسی کرده است. این رصد خانه می تواند تصاویر ۴ تلسکوپ قدرتمند جهان را ترکیب کند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش