۱۰ شهربرتر خوش آب و هوا در دنیا

برای افرادی که آرزوی داشتن ۳۶۵ روز با دمای ملایم و بدون نوسان شدید دمایی را دارند در اینجا لیستی گردآوری نموده‌ایم از ۱۰ شهری که در بهترین شرایط آب و هوایی را در بین شهرهای سرتاسر دنیا دارا می‌باشند. برای مشاهده این شهرها تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

۱۰- مدلین - کلمبیا (Medellin, Colombia)
دما: ۱۸-۲۸ درجه‌ی سانتی‌گراد
شهر مدلین در ناحیه سرسبز کوهستانی در ارتفاعات آئورا در ارتفاع ۴۹۰۵ پایی واقع گردیده است. این شهر به شهر همیشه بهار شهرت دارد و نام آن برگرفته از همین موضوع می‌باشد که آب و هوای در تمام سال بهاری می‌باشد. 
دمای این شهر بین گستره‌ی ۱۸ تا ۲۸ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌باشد. حتی در فصول بارانی تغییرات دمایی این شهر در کم‌ترین حالت خود می‌باشد که همین موضوع موجب سرسبز بودن این شهر و وجود دایمی گلهای رنگارنگ در سرتاسر سال در این شهر می‌باشد.

۹- نیس- فرانسه (Nice, France)
دما: ۲۷ درجه‌ی سانتی‌گراد (میانگین)
شهر جادویی نیس واقع د خط ساحلی مدیترانه‌ای در ناحیه جنوبی فرانسه قرار دارد. صرف نظر از منظره‌ی تماشایی سبز-آبی دریای آن، این شهر از سمت شمال توسط تپه‌ها احاظه گردیده است که زیبایی آن را دوچندان نموده است.
این شهر دارندگی یک میزان ملایمی از بارندگی در سال است و دارای تابستانهای آفتابی و فصل بهار بسیار زیبا می‌باشد. علاوه بر آب و هوای مطبوع، این شهر به ساحل زیبا، خیابانهای باریک، ساختمانهای قدیمی و مغازه‌های فروش خود معروف است.

۸- اوآهو - هاوایی (Oahu, Hawaii)
دما: ۲۴-۳۲ درجه‌ی سانتی‌گراد
 
جزیره اوآهو دارای بهترین آب و هوا در منطقه‌ی هاوایی می‌باشد. این جزیره زیبا در طول سال دارای آب و هوایی بسیار مطبوع است. دمای هوا در این جزیره بین ۲۴ تا ۳۲ درجه‌ی سانتی‌گراد است. حتی در زمستان بالاترین دمای ثبت شده در این جزیره برابر با  ۲۵ درجه است.
آب و هوای خوب این جزیره موجب گردیده این جزیره به عنوان مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل گردد. اعتقاد بر این که بیش از نیمی از مسافران و توریستهای هاوایی به این جزیره وارد می‌گردند.

۷-لوخا - اکوادور
دما: ۲۶-۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
شهر کوهستانی لوخا واقع در بخش جنوبی اکوادور به خاطر داشتن آب و هوای بهاری و معتدلش در تمام سال بسیار معروف است. شهر لوخا در ارتفاع ۲۰۶۸ از سطح دریا واقع شده است. ارتفاع زیاد در ایجاد آب و هوای مناسب این ناحیه اثر داشته است. دمای این شهر همواره در حالت کمینه قرار دارد و در تمامی موقع سال بین ۲۶ تا ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است.
وسعت این شعر ۲۸۵ کیلومتر مربع است که مملو از دره‌ و مناظر کوهستانی می‌باشد. شهر لوخا همچنین به عنوان پایتخت موسیقی و فرهنگی اکوادور شناخته می‌شود.

۶- کانمینگ - چین
دما: ۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد (میانگین)
شهر کانمینگ در ساتان یونان چین واقع گردیده است و یکی از بهترین شهرهای توریستی از لحاظ داشتن آب و هواب خوب در تمامی مواقع سال می‌باشد. بدون توجه به از فصول سال، این شهر دارای شرایط آب و هوایی بسیار خوب می‌باشد. علاوه بر آب و هوای خوب این شهر به خاطر داشتن منظره‌های چشم نواز و مکان‌ّای تاریخی نیز معروف است.

۵- سائوپائولو- برزیل
دما: ۲۰-۲۸ درجه‌ی سانتی‌گراد
 
شهر سائوپائولو پرجمعیت‌ترین شهر کشور برزیل محسوب می‌گردد که در جزیره‌ای در بخش جنوبی برزیل واقع گردیده است. این شهر از سمت غرب توسط کوهستان‌های کم ارتفاع احاطه شده است. این شهر دارای آب و هوای دلپذیر با میزان کم تغییرات و نوسان دمایی می‌باشد. در تابستان دمای بیشینه‌ی این شهر به ۲۸ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. زمستان این شهر چندان سرد نیست و متوسط دمای بیشینه این شهر ۲۳ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌باشد.
این شهر یکی از بهترین شهرهای تجاری و توریستی در برزیل می‌باشد. هر ساله بیش از ۱۲ میلیون نفر توریست از این شهر بازدید می‌نمایند.

۴- سیدنی - استرالیا
دما: ۲۲ درجه‌ی سانتی‌گراد (میانگین)
بدون شک سیدنی یکی از بهترین شهرهای دنیا می‌باشد. این شهر به داشتن هنر غنی، میراث معماری، فرهنگ، کیفیت بالای سیستم آموزشی و آب و هوای خوب خود معروف است. در شهر سیدنی شما می‌توانید از داشتن یک آب و هوای عالی لذت ببرید. این شهر معمولا در بیش از ۳۴۰ روز سال آفتابی است.
زمستان این شهر زیاد سرد نیست و تابستان آن نیز زیاد گرم نیست. با این حال بهار و تابستان بهترین زمان برای رفتن به ساحل محسوب می‌شوند. گذشته از آب و هوای خوب، شما می‌توانید از فعالیت‌های فرهنگی متنوع، سواحل زیبا، پارکهای بزرگ و مناظر طبیعی ان لذت ببرید.

۳- جزایر قناری - اسپانیا
دما: ۱۷-۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد
جزایر قناری بخشی از مجمع الجزایر اسپانیایی هستند که در غارب آفریقا قرار دارند. جزایر قناری شامل ۷ جزیره اصلی و چند جزیره کوچک هستند. این جزیره در طول سال دارای آب و هوایی بی نظیر است.
با داشتن تابستان نه چندان گرم و زمستانی ملایم این جزیره مکانی برای توریست‌ها در تمامی زمان‌های سال شده است. در بین ۷ جزیره اصلی تنریف زیباترین جزیره محسوب می‌گردد. این جزیره به عنوان "جزیره همیشه بهار" شناخته می‌شود.
وزش بادهای دریایی و تجارتی همزمان تاثیر زیادی بر روی آب و هوای مناسب این جزیره دارند.

۲- مالاگا - اسپانیا
دما: ۱۷-۱۹ درجه‌ی سانتی‌گراد
 
مالاگا یکی دیگر از شهرهای کشور اسپانیا می‌باشد که دارای آب و هوای دلپذیر استوایی-مدیترانه‌ای می‌باشد. در هر سال بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در این شهر حکفرمایی می‌کند. این شهر همچنین دارای گرمترین زمستان در بین تمامی شهرهای اروپایی می‌باشد. زمستان این شهر ملایم و معمولا بین ۱۷ تا ۱۹ درجه‌ی سانتی‌گراد است.
حتی در زمستان نیز این شهر دارای حدود ۵-۶ ساعت تابش خورشید است. در داغ‌ترین تابستان خود این شهر دارای دمایی در حدود ۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است. مدت زمان تابش خورشید در تابستان به ۱۱ ساعت در روز می‌رسد. آب و هوای خوب این شهر باعث شده که امکان رفتن به ساحل حتی در پاییز هم ممکن باشد.

۱- سن دیگو (کالیفرنیا) - آمریکا
دما: ۱۴-۲۲ درجه‌ی سانتی‌گراد
 
اگر مقصد مسافرت بعدی شما سن دیگو است اصلا نگران وضعیت آب و هوایی و زمان سفر خود نباشید! این شهر دارای آب و هوایی بی نظیر در تمامی اوقات سال می‌باشد. در طول تابستان دمای هوای این شهر به ۲۲ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. زمستان این شهر نیز ملایم است و متوسط دمای این شهر در فصل زمستان به حدود ۱۴ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد.
این شهر بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال را تجربه می‌کند که موجب می‌گردد به یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای رفتن به ساحل باشد. دمای آب در طول تابستان به بالاترین حد خود یعنی ۲۱ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. بیش از ۳۳ ساحل زیبا در این شهر وجود دارد. این شهر زمستان ملایمی دارد به طوری که دمای متوسط آن در این فصل به ۱۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

1 دیدگاه

  • ناشناس
    1399-04-31 16:53:26
    واسه من مطلبی کامل بود ممنونم

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش