کاهش ظرفیت دکتری با هدفمند شدن آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دوره های دکتری هدفمند شوند، به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش خواهند یافت، نه این که وزارت علوم بخواهد ظرفیت ها را به سختی کاهش دهد.
 

محمود صادقی با بیان اینکه رشد کمی دانشجویان در تحصیلات تکمیلی طی سال‌های گذشته آسیب‌های بسیاری به همراه داشت و نسبت دانشجو به استاد و نسبت دانشجو به کلاس درس رعایت نمی‌شد، افزود: این کاهش در همین راستا صورت گرفته است به همین دلیل می‌توان از آن دفاع کرد.

صادقی با یادآوری اینکه در کشورهایی همچون آلمان و ژاپن دیگر تحصیل در مقطع دکتری را کاهش داده‌اند، گفت: اگر دوره‌های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت‌ها کاهش خواهند یافت نه اینکه وزارت علوم بخواهد ظرفیت‌ها را به سختی کاهش دهد درواقع تلاش برای هدفمند شدن آموزش در مقطع دکتری ضروری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت علوم باید تعداد دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها را کنترل کند، افزود: روند کاهش جمعیت دانشجو در دوره دکتری طی سال‌های اخیر در مقایسه با سایر مقاطع خیلی کم بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر کاهش ظرفیت دانشجویان دکتری تمامی نقاط دانشگاه‌های کشور و توجه به نیازسنجی در پذیرش و جلوگیری از رشد بی‌رویه و بی‌برنامه رشته‌های دانشگاه‌های معتبر و غیرمعتبر،‌ عدم ارائه مجوز به دانشگاه‌های نامعتبر و بدون اعضای هیات علمی تاکید کرد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش