چطور ویزای دانشجویی آلمان بگیریم؟

اگر شما قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارید شما به ویزای تحصیلی یا دانشجویی آلمان نیاز دارید. با این حال بسیاری از افراد هستند که نیازی به ویزای دانشجوی ندارند و نیازمند اجازه اقامت در این کشور هستند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازمند گرفتن ویزا هستید باید این مطلب را در نظر بگیرید که فرایند اخذ ویزا ممکن است چند ماه به طول بیانجامد در نتیجه بایستی از چند ماه قبل از موعد و یا تاریخ مورد نظرتان برای رفتن به این کشور اقدام به شروع به فرایند اخذ ویزا نمایید.

 
 متقاضیان از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلاند، اسراییل، ژاپن و کره جنوبی
 متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان که در این ناحیه قرار دارند نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارند. با این حال این افراد   نیازمند ثبت نام در اداره ساکنان محلی و دفتر امور افراد بیگانه ظرف حداکثر دو هفته پس از ورود به خاک آلمان به منظور   دریافت اجازه اقامت می‌باشند.
 متقاضیان از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلاند، اسراییل، ژاپن و کره جنوبی
 متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان که در این ناحیه قرار دارند نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارند. با این حال این افراد   نیازمند ثبت نام در اداره ساکنان محلی و دفتر امور افراد بیگانه ظرف حداکثر دو هفته پس از ورود به خاک آلمان به منظور   دریافت اجازه اقامت می‌باشند.
 متقاضیان از کشورهای آندورا، برزیل، السالوادور، هندوراس، موناکو، سن مارینو و   تایوان
 متقضاین این مناطق چنانچه قصد کار پس از انجام تحصیل در کشور آلمان را دارند تنها کافی است همان ویزای دانشجویی را   تهیه نمایند. برای این منظور این افراد باید در ابتدا برای گرفتن این ویزا در کشور خود از طریق سفارت آلمان اقدام به دادن   درخواست ویزای دانشجویی نمایند. دارندگان ویزا و افراد فاقد ویزا هر دو نیازمند ثبت نام در اداره ساکنان محلی و دفتر امور   افراد بیگانه ظرف حداکثر دو هفته پس از ورود به خاک آلمان به منظور دریافت اجازه اقامت می‌باشند. متقاضیان دارای   تابعیت تایوان بایستی دارای پاسپورت حاوی شماره کارت شناسایی باشند.

متقاضیان از کشورهای دیگر (از جمله ایران)
اگر شما از سایر مناطق هستید نیازمند اخذ ویزای دانشجویی به منظور ادامه تحصیل در کشور آلمان هستید. برای این منظور بایستی از طریق سفارت آلمان واقع در کشور خود اقدامات لازم را به انجام برسانید. هزینه متداول برای اخذ ویزا در حدود ۶۰ یورو (معادل ۷۰ دلار آمریکا) می‌باشد.


فرایند دریافت ویزای دانشجویی آلمان به چه صورت است؟

همانطورکه ذکر شد برای گرفتن ویزای دانشجویی آلمان بایستی چندین ماه زودتر (حداقل سه ماه) برای این موضوع اقدام نمایید چرا که فرایند اخذ ویزا به صورت معمول چند ماه طول می‌کشد.
مدارکی که به صورت معمول برای مراجعه به سفارت نیاز دارید عبارت است از:
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • دو عدد عکس
 • رونوشت مدارک تحصیلی
 • گواهی خرید بیمه سلامت
 • گواهی اعتبار اسناد ارایه شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا سازمان مربوطه
 • مدرک زبان آلمانی در صورتی که زبان محل تحصیل شما در کشور آلمان، زبان آلمانی می‌باشد.
 • اثبات این موضوع که توانایی پرداخت مبلغ حدود ۸،۷۰۰ یورو (۱۰،۲۵۰ دلار آمریکا) در سال را برای مخارج زندگی خود دارید.

بسته به سفارت آلمان در هر کشور، ممکن است از شما تقاضای دریافت گواهی سوء پیشینه گردد. یکی از راههای اثبات توانایی مالی فرد حساب پس انداز وی می‌باشد به طوری که مبلغ مشخص شده در یک حساب به نام فرد بلوکه شده باشد. بلوکه به این معنی که امکان برداشت از آن تا زمان ورود به آلمان وجود نداشته باشد.
 

چگونه برای گرفتن اجازه اقامت اقدام کنیم؟

برای منظور ظرف مدت دو هفته پس از ورود بایستی به دفاتر امور بیگانگان (Bürgeramt or Einwohnermeldeamt) در محل زندگی خود مراجعه نمایید. در انجا شما بایستی برای دریافت اجازه اقامت به منظور ادامه تحصیل اقدام نمایید. مدارکی که شما برای انجام این کار نیاز دارید عبارت است از:
مدرک معتبر بیمه خصوصی و یا عمومی سلامت
 • ویزای فعلی
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات توانایی مالی
 • پرداخت هزینه اقامت
 • گواهی ثبت نام دانشگاه
 • گواهی سلامت (در صورت امکان)
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا سازمان مربوطه
 • عکسهای در قطع پاسپورتی (در صورت امکان)
 • توافقنامه یا گواهی مربوط به اجاره نامه (در صورت امکان)

اگرچه شما قبلا برای اخذ پذیرش مجبور به ارایه مدرک زبان یا اثبات توانایی زبان خود شده‌اید با این حال باز هم ممکن است برای گرفتن اجازه اقامت نیازمند ارایه چنین چیزی باشید. برای دوره‌های تحصیلی که به زبان آلمانی برگزار می‌گردندن شما نیازمند ارایه مدارک TestDaf و یا DSH هستید و برای دوره‌های انگلیسی مدارک تافل و یا آیلتس کفایت می‌کند.
اجازه اقامت به مدت دو سال دارای اعتبار است با این حال چنانچه مدت اقامت شما افزایش یافت نیاز دارید تا آن را پیش از اتمام موعد انقضای آن تمدید نمایید. هزینه اولیه برای گرفتن اجازه اقامت در حدود ۱۰۰ یورو (۱۲۰ دلار آمریکا) می‌باشد و هزینه هر بار تمدید آن ۹۶ یورو (۱۱۵ دلار آمریکا) می‌باشد.
 

آیا شما به عنوان متقاضی ویزای دانشجویی در نظر گرفته شده‌اید؟

اگر شما به دلایلی موفق به دریافت فرصت تحصیلی مناسب در کشور آلمان نگردیده‌اید می‌توانید به عنوان متقاضی ویزای دانشجویی درخواست بدهید. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا به مدت حداکثر سه ماه در این کشور ساکن گردید تا بتوانید موقعیت مناسب تحصیلی در دانشگاه مناسب را پیدا نمایید. با این حال اگر در این مدت زمان موفق به یافتن برنامه تحصیلی مناسب نشدید به شما اجازه تمدید ۶ ماه‌ی اقامتتان داده می‌شود. با این حال این موضوع گزینه‌ای است که قطعی نیست و با صلاحدید و اجازه اداره امور ویزا مشخص می‌گردد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر شما می‌توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای بین المللی تبدیل کنید. برای انجام این مهم کافی است تا مدارک اثبات کننده درخواست پذیرش شما در دانشگاه مربوطه را ارایه نمایید.
 

کار کردن در آلمان با ویزای دانشجویی

انجام کار با ویزای دانشجویی در کشور آلمان موضوعی قانونی می‌باشد با این حال قوانین محدود کننده‌ای برای این مهم وجود دارد که بر روی روزهای کاری نظارت می‌کند. شرایط کار مجاز ۱۲۰ روز کامل و یا ۲۴۰ روز نیمه وقت در سال  می‌باشد. 

با این حال کارهایی مانند دستیار پژوهشی و یا آموزشی اساتید شامل این محدودیت نمی‌شوند اما بایستی آن را به اداره امور بیگانگان اطلاع داد. دانشجویان حوزه یورو می‌توانند تا سقف هفته‌ای ۲۰ ساعت بدون نیاز به اجازه نامه، مشغول کار باشند.

دانشجویان بین امللی دارای اجازه اقامت که قصد ماندن در این کشور پس از اتمام تحصیل خود را دارند می‌توانند پس از اتمام تحصیل خود به مدت ۱۸ ماه در جستجوی کار در این کشور بمانند. با این حال دانشجویان حوزه یورو و سایر کشورهای اروپایی فاقد محدودیت ذکر شده هستند.

پس از دو سال کار در کشور آلمان امکان دادن درخواست به منظور گرفتن اقامت همیشگی فراهم می‌گردد. اگر چه داشتن توانایی عالی در زبان آلمانی برای یافتن کار مناسب در آلمان خیلی مهم می‌باشد با این حال همیشه ضروری نیست.

➕ بیشتر بخوانید:
چطور ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
 

18 دیدگاه

 • محمدرضا
  1397-04-30 14:38:33
  با سلام ممنون بابت مطالب مفید آیا مراحل پذیرش در المان 2 سال طول میکشد؟ مدرک دانشگاه ازاد مورد قبول است؟ با تشکر
  • مسعود
   1397-04-30 20:12:13
   سلام ببینید محمدجان فرایند گرفتن پذیرش بستگی به خودتان و دانشگاه مورد نظر دارد. اصولا چند ماه پس از ددلاین به داوطلبان پذیرفته شده اعلام می‌گردد. با این حال فرایند گرفتن ویزای آلمان ممکن است کمی وقت گیر باشد که اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی را داشته باشید امکان گرفتن سریع‌تر ان وجود دارد. بله مدرک دانشگاه آزاد هم مورد تایید است به شرطی که مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت باشد. موفق باشید.
 • شیدا
  1397-04-30 20:38:41
  باسلام. و خسته نباشید با وجود دریافت بورس تحصیلی هم باز نیاز ب بلوکه کردن ۸۷۰۰یورو پول هست?بورس ک خود کشور آلمان حقوق ماهانه و خوابگاه میده. دیگ چ نیاز ب پول بلوکه هست?با این مبلغ
  • مسعود
   1397-04-31 17:42:41
   سلام متشکرم. شیدا جان این مبلع ۸۷۰۰ یورو (ماهی تقریبا ۷۲۵ یورو) مبلغی است تقریبی برای خرج ماهانه شما و وجود این مقدار پول در حساب شما موید آن است که شما از پس مخارج خود بر می‌آیید. این مورد برای افرادی است که قصد دارند بدون فاند و بورسیه تحصیلی و با خرج خود به آلمان بروند. داوطلبان دارای فاند و بورسیه کافی است مدرک بورسیه و یا فاند اخذ شده در زمان مراجعه به سفارت به همراه داشته باشند. موفق باشید.
 • رضا
  1397-04-31 18:11:34
  سلام آیا با مدرک لیسانس عمران از دانشگاه غیرانتفاعی هم می شود بورس آلمان گرفت؟؟؟
  • سمانه بانی
   1397-05-10 14:39:56
   سلام رضای عزیز با توجه به اینکه شما فارغ التحصیل دانشگاه غیرانتفاعی هست موضوع پذیرش گرفتن خیلی سخت خواهد بود. معمولا متقاضیان بین المللی باید از دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده باشند که این شرایط برای ایران دانشگاههای دولتی دوره روزانه و شبانه و بتازگی آزاد و پیامنور است اما متاسفانه هنوز در مورد دانشگاه غیرانتفاعی اخبار خوبی نداریم. توصیه ما به شما این هست که در صورت داشتن شرط سنی و سایر شروط لازم برای اخذ پذیرش از ابتدا برای مقطع لیسانس اقدام کنید که البته اگر هدف شما صرفا بورس تحصیلی باشد شانس دریافت توی مقطع لیسانس بسیار پایین است.
 • محمدرضا
  1397-05-09 19:43:22
  با سلام 1.این مقدار پول باید در حساب بانکی ایران باشد یا بانک های خارجی؟ 2. در صورت تسلط به زبان المانی چند ماه میکشد تا کار دانشجویی پیدا کنیم؟ 3.و ایا امکان گرفتن اسکولارشیپ وجود دارد؟ با تشکر
  • سمانه بانی
   1397-05-10 14:44:03
   سلام دوست عزیز پول باید در حساب بانکی شما در کشور مقصد باشد تا دولت کشور مقصد اطمینان حاصل کند شما از پس تامین مخارج برمیایید. مدت زمان مشخصی برای پیدا کردن کار نمی تونیم ذکر کنیم اما دانش زبان آلمانی شما مسلما و قطعا روند رو تسریع خواهد کرد. بله امکانش هست اما به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی تون بستگی داره. برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید به قوانین مهاجرتی کشور آلمان در همین سایت مراجعه کنید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. ممنون از شما
 • رضا
  1397-05-13 21:48:00
  میخواستم بپرسم با معدل معادل ۲.۹ از رشته مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی ایران امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد آلمان هست؟؟همچنین ۹ سال سابقه کار با بیمه دارم
  • سمانه بانی
   1397-05-15 02:51:27
   سلام رضای عزیز معمولا برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد معدل 15 به بالا ضروری است. در مورد بیمه، در فرایند پذیرش تحصیلی داشتن بیمه و سابقه کار فاکتور مهمی نیست.
 • دیلم
  1397-06-22 04:54:26
  سلام و عرض ادب من قبولی دانشگاه سراسری امسال را دارم، آیا امکان اخذ پذیرش همین رشته در دانشگاههای آلمان در مقطع کارشناسی میسر است؟ زبان آلمانی نمی دونم، آیا باید در زمان اپلای زبان آلمانی بدانم؟ اگر یکسال اینجا دانشگاه بخوانم که همزمان زبان آلمانی را بیاموزم، با قبولی امسال دانشگاه سراسری (روزانه) سال بعد می تونم برای دانشگاه های مجانی آلمان اقدام کنم، در مقطع لیسانس.؟ ممنون میشم پاسخ دهید
  • سمانه بانی
   1397-06-22 08:07:03
   سلام دوست عزیز در مورد سوال اول، بله این امکان براتون وجود داره که در همون رشته یا رشته ای در همون زیرمجموعه در آلمان تحصیل کنید. در مورد سوال دوم، بله در زمان اپلای برای مقطع کارشناسی ارائه مدرک زبان آلمان ضروری است اما در مقطع تحصیلات تکمیلی مدرک زبان انگلیسی هم کافی است. و اما سوال سوم، دانشگاه مجانی رو الزاما اطمینان نمیتونم بدم بهتون.
 • Somaye
  1397-06-29 15:19:05
  سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون من کاردانی و کارشناسیمو از دانشگاههای غیرانتفاعی گرفتم و رشته تحصیلیمم الکترونیک بوده معدلمم بالای 15 فکر کنم تا آخر سال هم آیلتس رو بگیرم تقریبا زبان آلمانی رو هم دارم میخونم راه افتادم بنظرتون شانص گرفتن بورس برام چقدر هستش اگر کمه بنظرتون تو کنکور سراسری یه دانشگاه سراسری قبول شم هم شرایطم چقدر تغییر میکنه
  • سمانه بانی
   1397-06-30 08:14:37
   سلام سمیه جان ممنون از همراهی و اعتماد شما. در مرحله اول باید مشخص کنید که آیا با توجه به رشته و مقطعی که قصد ادامه تحصیل دارید بورسی ارائه می شود یا خیر. مرحله بعد اعتبارسنجی مدرک شما از نظر دانشگاه های آلمان است. معمولا اگر قبولی در دانشگاه دولتی رو در ایران داشته باشید بهمراه تسلط به زبان آلمانی، مسلما شانستون افزایش پیدا خواهد کرد.
 • Somaye
  1397-06-30 16:05:17
  خب از خود سایت دانشگاهها بفهمم بورسیه دارن یا نه؟! بهترین منبعی که میشه سرچ کرد همه دانشگاههایی که توش بورس هست داریم اصلا؟!
  • سمانه بانی
   1397-06-31 07:52:12
   سلام لطفا با آیدی تلگرام wikiapplyservice@ در ارتباط باشید تا کارشناسان ما شمارو راهنمایی کنن.
 • فاطمه
  1397-07-02 17:11:42
  سلام ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی باشه میشه در مورد فاند توضیح بدهید و شامل چه دانشگاههایی میشود؟
  • سمانه بانی
   1397-07-03 07:33:34
   سلام فاطمه جان فاند همون بورس یا کمک هزینه تحصیلی است که معمولا به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی مثل ارشد یا دکتری اعطا میشه. معمولا خود دانشگاه ها (تقریبا تمام دانشگاهها) بسته به رشته و ترم لیست بورس ها و شرایط متقاضیان رو توی سایت هاشون اعلام می کنن.
 • maral
  1397-07-05 14:59:52
  سلام من امسال می خوام کنکور بدم می خواستم بپرسم اگه اینجا پزشکی قبول بشم می تونم برای خوندن همین رشته در دانشگاه های آلمان اقدام کنم ؟کلاس زبان آلمانی هم می رم ممنون
  • سمانه بانی
   1397-07-08 07:20:14
   سلام مارال جان بله عزیزم حتما این امکان هست براتون. موفق باشید
 • فریبا
  1397-08-05 15:51:20
  سلام.من واسه ارشد روانشناسی میخوام شرکت کنم اما رشته من بازار کارشو نمیدونم درالمان.ازطرفی ولسه جستجوی کار پول کمتری میخواد ایا کاری اقدام کنم میتونم ؟پذیرش بگیرم معدلم 14-
  • سمانه بانی
   1397-08-06 07:09:20
   سلام فریبای عزیز لطفا با آیدی تلگرام wikiapplyservice@ در ارتباط باشید و شرایط کاملتون رو بفرمایید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنن.
 • ناهید
  1398-03-02 04:54:09
  با سلام و تشکر از بابت اطلاعات وراهنمای ها تون.میخواستم بدونم برای پزشک عمومی که بخواد در رشته های تخصصی مربوط به پزشکی ادامه تحصیل بده واز بورسیه تحصیلی استفاده کنه و زبان انگلیسی متوسط والمانی تاحدی آشنایی داشته باشه کنار و تافل وایلتس نداشته باشه آیا در ابتداامکان اخذ ویزای دانشجویی وسپس گرفتن مدرک زبآن قبل از شروع تحصیل در دانشگاه وجود داره .ضمنا اگه برای تحصیل فرزند ش در مقطع دبستان همراه خودش اقدام کنه آیا تحصیل رایگان است یا خیر .آیا امکان اقامت دایم برای این گروه افراد وجود دارد و چند درصد این امکان وجود داره .ممنون
  • سمانه بانی
   1398-03-03 23:04:48
   سلام ناهید جان ممنون از همراهی شما بستگی به دانشگاه محل تدریستون داره اما معمولا باید برای زمان درخواست، مدرک زبان رو ارائه بدید. ویزای همراه برای دانشجویان امکان تحصیل برای فرزندان یا اقامت دائم رو بهمراه نداره.
 • محمدرضا
  1398-03-26 16:16:04
  باسلام و عرض ادب، بنده 43 سال سن و مدرک مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علمی کاربردی دارم، آیا میتوانم برای ارشد در آلمان اقدام کنم؟
  • سمانه بانی
   1398-03-28 18:15:49
   سلام دوست عزیز باید ابتدا اعتبار مدرک و دانشگاهتون رو در کشور آلمان بررسی کنید. برای این بررسی می تونید از این لینک کمک بگیرید: https://www.wikigeram.com/researchnewsitem/10144/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%C2%A0
 • هستی
  1398-06-13 15:49:33
  سلام من کارشناسی معماری رو در دانشگاه دولتی درس خوندم برای ارشدقصد مهاجرت به آلمان رو دارم به نظر شما بهترین دانشگاه در آلمان که مربوط به رشته من ورایگان هم باشه کدومه؟مرسی از لطف شما
  • سمانه بانی
   1398-06-14 22:25:30
   سلام هستی جان رزومه کاملتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید.
 • Mahsa
  1398-09-20 12:40:49
  سلام وقتتون بخیر چجوری میتونیم با ویزای دانشجویی(تحصیلی) بلافاصله بعداز ورود ب کشور المان (نهایتا تا یک ماه بعداز ورودمون) شروع به کار کنیم؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
  • سمانه بانی
   1398-09-25 10:53:27
   سلام مهسا جان با ویزای دانشجویی همونطور که می دونید برای کار دانشجویی و پاره وقت مجاز هستید. باید به جاب سنترها مراجعه کنید و درخواست بدید.
 • سپيده
  1398-10-02 22:23:42
  سلام من کارشناس ارشد زبان هستم. شانسي دارم که براي ادامه تحصيل برم المان و رايگان تحصيل کنم؟ميشه بعدش همونجا اقامت بگيرم؟ اگر بشه برم ميتونم با همسرم برم؟
  • سمانه بانی
   1398-10-04 11:44:03
   سلام سپیده جان رایگان بمعنای پرداخت صفر وجود نداره. در ضمن با ویزای دانشجویی نمی تونید اقامت دائم بگیرید.
 • لیلا بوالحسنی
  1398-11-01 16:57:42
  سلام آیا برای کسی که می خواد درس بخونه و دیپلم و ۴۰ ساله اش امکان داره بتونه توی آلمان ادامه تحصیل بده با تشکر
 • عماد کریمیان
  1399-05-29 11:28:36
  سلام وقت شما بخیر بنده مهندس نرم افزار هستم 33 ساله با معدل کارشناسی 17.72 در حال حاضر در حوزه مرتبط با رشته مهندسیم شاغل هستم (4 سال سابقه کاری همراه با بیمه) گپ تحصیلی ندارم چون بعد از فارغ التحصیلی استخدام شدم آیلتس آکادمیک 6.5 دارم تصمیم دارم برای MBA اقدام کنم با توجه به تخصص شما در حوزه مهاجرت، برای آلمان بهتر میتونم یا هست که اقدام کنم یا کانادا؟ ممنون از سایت خوبتون

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش