دانشمندان آژانس فضایی اروپایی برای فرستادن سفینه به عطارد آماده می‌شوند

دانشمندان آژانس فضایی اروپایی برای ماموریت مهمی به سوی عطارد آماده می شوند. انتظار می‌رود سفینه این آژانس در ماه اکتبر، حدود سه ماه دیگر، از گویان فرانسه به فضا پرتاب شود.

سفینه بپی کلمبو، نتیجه همکاری آژانس فضایی اروپایی و آژانس هوا-فضای ژاپن است. هدف این ماموریت پرده برداشتن از راز و رمز این کوچکترین و نزدیکترین سیاره به خورشید در منظومه خورشیدی است که کمتر از هر سیاره دیگری مطالعه شده است.
این سفینه ساختار و میدان مغناطیسی این سیاره غیر قابل زیست و اثر خورشید و بادهای خورشیدی بر آن را مطالعه خواهد کرد.

اندریا اکوماتزو، مدیر پرواز سفینه بپی کلمبو، در مورد این ماموریت گفت: «در حال حاضر ما در اتاق کنترل اصلی مشغول تمرین پرواز هستیم. به هنگام تمرین اتفاق پیش بینی نشده‌ای روی داد و بخشی از تیم از اتاق کنترل بیرون رفته اند تا آن را تجزیه و تحلیل کرده و برای آن راه حل بیابند. این دقیقا همان چیزی است که ما برایش آموزش دیده‌ایم.»
انتظار می‌رود سفینه هفت سال در راه باشد و در دسامبر سال ۲۰۲۵ به مدار عطارد برسد. مدیر عملیاتی این سفینه می‌گوید آنها باید برای رویداد های پیش‌بینی نشده، تمرین کنند.
السا مونتانیون گفت: «هر مشکلی ممکن است روی دهد؛ مشکل می‌تواند در سفینه باشد یا در روی زمین؛ مشکل کامپیوتری، نرم افزار خطوط ارتباطاتی در اتاق کنترل، حتی مشکل اپراتورها. هدف از این تمرین، آموزش تصمیم گیری به تیم کنترل ماموریت است.»

آزمایش‌ها تا اواسط مرداد ادامه دارد تا اطمینان حاصل شود که ماموریت موفق خواهد شد.

درجه حرارات سطح عطارد به ۴۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد که مطالعه آن را بسیار مشکل و چالش برانگیز می‌کند.
تاکنون فقط دو سفینه عازم عطارد شده‌اند. یک سفینه ناسا که در دهه ۱۹۷۰ از کنار آن عبور کرد و سفینه دیگر ناسا که در سال ۲۰۱۱ به این سیاره رسید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش