چطور ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟

برای این که بتوانید در کانادا ادامه تحصیل دهید بایستی اجازه‌نامه تحصیل در کانادا را اخذ نمایید که این اجازه نامه به شما امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا را می‌دهد. اگر دوره تحصیلی شما ۶ ماه و یا کمتر می‌باشد شما نیازی به اخذ این اجازه نامه ندارید.

زمانیکه شما دارای اجازه نامه تحصیل در کانادا هستید، چناچه قصد ادامه تحصیل داشته باشید می‌توانید برای تمدید آن اقدام نمایید. دانشجویان تمام وقتی که دارای این اجازه نامه هستند و در موسسات و دانشگاههای معتبر کانادا ثبت نام نموده‌اند امکان انجام کار به صورت پاره وقت نیز فراهم است.
 

ارسال تقاصانامه برای اخذ اجازه تحصیل در کانادا

شما می‌توانید درخواست خود را یا به صورت آنلاین (وب سایت مهاجرت و شهروندی کانادا) و یا به صورت کاغذی ارسال نمایید. به صورت معمول بررسی درخواست‌هایی که به صورت کاغذی ارسال می‌گردند از لحاظ زمانی دو برابر طول می‌کشد. برای ارسال درخواست آنلاین شما نیازمند امکان پرداخت الکترونیک و همچنین آپلود مدارک خود هستید.

سفارت کانادا در کشورتان به شما موارد مورد نیاز را گوشزد می‌نماید.

فرایند دریافت ویزای دانشجویی به صورت زیر است:
۱- اخذ یک نامه استاندارد پذیرش از یک موسسه و یا دانشگاه معتبر. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک را دارند همچنین باید یک گواهی پذیرش موسوم به CAQ را از دولت کبک تهیه نمایند. موارد اشاره را بایستی قبل از شروع فرایند اخذ اجازه نامه تحصیلی تهیه شده باشند.

۲- مرحله‌ی بعدی گرفتن پکیج درخواست ویزای دانشجویی کانادا می‌باشد که امکان اخذ آن یا از طریق وب سایت CIC سفارت کانادا در کشورتان مهیا است.

۳- برای اخذ پکیج درخواست ویزا شما بایستی به چند سوال مطرح شده در سایت CIC پاسخ دهید. سوالات مشخص می‌»مایند که آیا شما واجد شرایط ارسال تقاضانامه برای اجازه نامه تحصیلی به صورت آنلاین هستید یا خیر و این که چه مدارکی را بایستی برای این موضوع فراهم نمایید.

۴- اگر شما واجد شرایط باشید شما یک کد چک لیست اختصاصی دریافت می‌نمایید که برای مدت ۶۰ روز معتبر است. حتما از لحاظ زمانی بارکد ارایه شده را پرینت نمایید. این صفحه شامل اطلاعاتی از جمله هزینه‌های تقریبی، لیست مدارک مورد نیاز و دیگر دستورالعملهای مورد نیاز برای مراحل بعدی است.

۵- زمانی که شما برای ارسال درخواست آماده بودید بایستی یک اکانت MyCIC ایجاد نمایید به طوری که از طریق آن می‌توانید مدارکتان را آپلود نمایید.

۶- زمانی که شما تمامی مدارک مورد نیاز و فرم تقاضانامه را مهیا نمودید شما بایستی هزینه اعلام شده را بپردازید و سپس می‌توانید درخواست تکمیل شده خودتان را ارسال نمایید.

۷- ممکن است برخی از متقاضیان نیازمند انجام مصاحبه‌ی حضوری در محل دفتر ویزا را داشته باشند.
 

دیگر موارد اضافی مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا

برخی یا تمامی مواردی که در ادامه می‌آید ممکن است در فرایند اخذ ویزای دانشجویی کانادا مورد نیاز قرار گیرد.

۱- متقاضیان از کشورهای بخصوصی نیاز دارند تا اطلاعات بیومتریک (عکس چهره و اثر انگشت) خود را ارایه نمایند.

۲- برخی متقاضیان ممکن است نیازمند ارایه گواهی سلامت پزشکی و یا مدرک نداشتن سابقه کیفری باشند. چنانچه شما دارای سابقه کیفری باشید امکان اخذ اجازه نامه تحصیلی برای شما منتفی است. به جز ایالات متحده‌ی آمریکا، سنت پی‌یر (St. Pierre) و میکولئون (Miquelon) بقیه افراد از کشورهای دیگر نیازمند ارایه گذرنامه معتبر می‌باشند. ۲ عدد عکس در قطع گذرنامه‌ای که تاریخ تولدتان پشت ان نوشته شده باشد.
 
۳- دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کانادا نیاز دارند تا گواهی‌ای مبنی تامین مالی خودشان در مدت حضورشان در کانادا را ارایه نمایند. این کار می‌تواند با ارایه‌ی تاییدیه دریافت بورسیه تحصیلی انجام گردد و یا با داشتن یک حساب بانکی با مقدار مشخص که این مقدار در زمان حاضر برابر با ۱۰،۰۰۰ دلار کانادا (۷،۰۷۰ دلار آمریکا) می‌باشد. همچنین شما بایستی اثبات نمایید که پول لازم برای برگشت با کشور محل اقامتتان را نیز دارا هستید.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش