انتخاب ۹ فضانورد آمریکایی برای سفرهای تجاری به فضا

ناسا، سازمان هوافضانوردی ایالات متحده روز جمعه نام ۹ فضانورد را برای آزمایش های سفینه های فضایی و هدایت سفینه های تجاری آتی اعلام کرد.

این فضانوردان آمریکایی اولین کسانی خواهند بود که سفینه های فضایی تجاری ساخت آمریکا را به ایستگاه فضایی بین المللی هدایت خواهند کرد.

معرفی ۹ فضانورد آمریکایی در مرکز فضایی جانسون در هوستون، تگزاس صورت گرفت.

جیم بریادنستاین از مدیران ناسا گفت: «برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۱، ما در آستانه فرستادن فضانوردان آمریکایی به فضا در سفینه های آمریکایی از خاک آمریکا هستیم.»

این فضانوردان در سفینه‌های ST-100 Starliner شرکت بوئینگ وCrew Dragon شرکت هوافضانوردی خصوصی اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهند کرد.

ناسا از نزدیک در طراحی تولید و آزمایش این سفینه ها با این دو شرکت همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل شود نحوه کار و ایمنی این سفینه ها با استانداردهای ناسا مطابقت داشته باشد.

نیکول آناپامن ، یکی از این ۹ فضانورد ناسا گفت:« شرکت در آزمایش سفینه، تحویل آن و دیدن نتیجه این کار مشکل در روز پرتاب، لحظه سربلندی برای تیم و برای آمریکا است.»

ناسا می گوید همکاری با شرکت های خصوصی هوا فضانوردی موجب رونق صنعت تجارت فضایی و نوآوری‌های آتی می شود.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش