چطور ویزای دانشجویی استرالیا بگیریم؟

برای ادامه تحصیل در کشور استرالیا گرفتن ویزا امری الزامی است. برای تحقق این مهم شما بایستی به اداره امور داخلی (Department of Home Affairs) موارد زیر را اثبات نمایید:
 • اصالت و واقعی بودن متقاضی
 • صلاحیت مالی
 • توانایی و مهارت در زبان انگلیسی
 • تامین الزامات بیمه و موارد شخصی
 
به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

علاوه بر موارد فوق شما همچنین نیازمند پر کردن فرم مخصوص درخواست ویزای دانشجویی استرالیا، پرداخت مبلغ ارسال درخواست و همچنین احتمالا انجام مصاحبه نیز هستید.
در ادامه در مورد هر یک از موارد فوق به تفصیل با شما به گفتگ خواهیم نشست. با ما و ادامه این مطلب همراه باشید.

منظور از اصالت و واقعی بودن متقاضی چیست؟

شرط اصالت و واقعی بودن متقاضی (Genuine Temporary Entrant) موردی است که از نوامبر سال ۲۰۱۱ اضافه گردیده اس و بیان می‌دارد که متقاضی اخذ ویزا بایستی بتواند اثبات نماید که هدف خود از حضور در استرالیا چه می‌باشد (به عنوان دانشجو یا وابستگان دانشجو و یا به عنوان قیم). مسئولین مربوطه در اداره امور داخلی بر اساس پارامترهای زیر تصمیم نهایی را می‌گیرند:
 • ۱- شرایط داخلی کشور متقاضی
 • ۲- شرایط بالاقوه برای شما در زمان حضور در استرالیا
 • ۳- ارزش و اعتبار دوره‌ی انتخاب شده توسط فرد در آینده
 • ۴- سابقه مهاجرتی شما 

به منظور این که مشخص شود شما شرایط اصالت و واقعی بودن متقاضی را دارا می‌باشید ممکن است از شما خواسته شود تا در یک مصاحبه در نزدیک‌ترین سفارت کشور استرالیا حاضر شوید. با این حال برخی از متقاضایان تنها نیاز دارند تا فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایند.
 

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

تمامی دانشجویان بین المللی بایستی فرم یکسانی را برای اخذ ویزا تکمیل نمایند که این فرم ویزای دانشجویی Subclass 500 نامیده می‌شود.

قبل از انجام درخواست ویزا شما نیاز دارید تا تاییدیه‌ی ثبت نام (COE) یا نامه افسر پذیرش که به شما اجازه ثبت نام تحت برنامه‌های موسسات ثبت نامی مشترک المنافع را داشته باشید
.
تاییده ثبت نام در فرم آنلاین ثبت نامی وجود دارد و نیاز دارد که شما به درستی آن را وارد نمایید.  همچنین شما نیاز دارید تا مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت نمایید.
 

موارد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی استرالیا

زمانی که درخواست آنلاین اخذ ویزا را تکمیل می‌نمایید شما نیاز دارید تا مدارک اثبات کننده‌ی موارد زیر را ارایه نمایید:

پشتوانه مالی:
مدرک لازم جهت تایید پشتوانه مالی به منظور پوشش هزینه شهریه دانشگاه، هزینه سفر و زندگی باید ارایه گردد.
از فوریه ۲۰۱۸ مبلغی که موید تامین مالی هر فرد برای زندگی می‌باشد برابر با ۲۰،۲۹۰ دلار استرالیا (۱۵،۶۰۰ دلار امریکا) در هر سال می‌باشد. این مبلغ جدا از مبلغ مسافرت و شهریه دانشگاه می‌باشد.
اگر شما دارای همراه باشید (مانند همسر و یا فرزند) نیاز دارید تا حمایت مالی آن‌ها را نیز تایید نمایید. با این حال اگر بتوانید اثبات نمایید که همسر یا والدیننتان درامدی حداقل ۶۰،۰۰۰ دلار استرالیا (۴۶،۱۴۰ دلار آمریکا) را دارا می‌باشند این موضوع تایید می‌گردد.

اثبات توانایی و مهارت در زبان انگلیسی
افرادی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان هستند نیاز دارند تا توانایی زبان انگلیسی خود را اثبات نمایند. آزمون‌های متعددی برای این منظور وجود دارد که عبارت‌اند از: IELTS، TOEFL ،PTE، CAE.  
حداقل نمره مورد نیاز به مواردی مانند این که آیا شما برای اخذ مدرک کامل درخواستد اده‌اید و یا این که آیا در کلاس‌های یادگیری زبان انگلیسی شرکت خواهید نمود یا خیر، بستگی دارد.

تامین الزامات بیمه
از برخی از متقاضیان درخواست ارایه گواهی سلامت می‌گردد. این کار بایستی توسط پزشکی که مورد تایید اداره امور مهاجرت استرالیا است، انجام گردد.

به جز متقاضیان کشورهای نروژ و بلژیک، سایر متقاضیان بایستی پوشش بیمه سلامتی بین‌المللی را خریداری نمایند. این کار می‌تواند از طریق دانشگاه محل تحصیل و یا یکی از ۵ مرکز معتبر مسئول در این زمینه انجام شود. مبلغ بیمه به مرکز ارایه دهنده‌ی ان و همچنین مدت زمانی که شما قصد دارید تحت پوشش آن باشید، بستگی دارد.
۵ تامین کننده‌ی پوشش بیمه‌ی سلامتی بین‌المللی در استرالیا عبارت‌اند از:
 • Australian Health Management
 • BUPA Australia
 • Medibank Private
 • Allianz Global Assistance
 • nib OSHC
 
الزامات شخصی
یکی از نیازمندی‌های دریافت ویزای دانشجویی تاکید این موضوع است که شما بایستی فردی خوب و مناسب برای استرالیا باشید. این موضوع از طریق مواردی همچون گواهی سو پیشینه بررسی می‌گردد.
 

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی استرالیا

وب سایت اداره امور داخلی استرالیا برای مدارک مورد نیاز چک لیستی را ارایه می‌نماید که در آن تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی ارایه شده است. به صورت مرسوم این موارد عبارت‌اند از:
 
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی تکمیل شده (157A)
 • پرداخت هزینه ویزا (هزینه جاری: ۵۶۰ دلار استرالیا برابر با ۴۳۰ دلار آمریکا)
 • رونوشت پاسپورت
 • تاییده‌ی ثبت نام یا نامه افسر مربوطه
 • گواهی داشتن پشتیبانی مالی
 • گواهی سو پیشینه
 • عکس جدید در قطع پاسپورتی

پس از این که موارد فوق را تکمیل نمودید بایستی یک حساب کاربری ساخته و از طریق آن به صورت آنلاین اقدام به درخواست ویزا نمایید. فرایند پردازش درخواست به صورت معمول در حدود ۴ هفته طول می‌کشد.

➕ بیشتر بخوانید:
چطور ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش