آشنایی با روش های اخذ اقامت دائم کانادا

جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا برنامه های گوناگونی وجود دارد مانند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، نیروی متخصص و.. . انتخاب بهترین برنامه مهاجرتی به کانادا مهمترین شرط موفقیت در اخذ اقامت است . به طور مداوم قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم تغییر می‌نمایند ، با مراجعه به سایت گروه مهاجرتی ادیسه از جدیدترین قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا مطلع می شوید .

 این قسمت: نیروی متخصص فدرال - سیستم اکسپرس اینتری
⬛️ یکی از معروفترین روش های مهاجرتی به کانادا، برنامه نیروی متخصص (Skilled Worker) فدرال کانادا يا سیستم اکسپرس اینتری بوده که علاوه بر این، سریعترین روش مهاجرتی به کانادا نیز میباشد به طوری که متقاضی میانگین 6 ماه پس از دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت کانادا، اقامت دائم خود را دریافت خواهد کرد.

✔️ سیستم اکسپرس اینتری به چه معناست؟
⬛️ در برنامه نیروی متخصص فدرال کانادا، برای گزینش متقاضیان و صدور دعوت نامه جهت ثبت درخواست اقامت دائم، از سیستم جدیدی به نام اکسپرس اینتری استفاده میشود. در این سیستم، متقاضیان ابتدا باید در یک سیستم 100 امتیازی، 67 امتیاز از فاکتور هایی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و ... کسب نمایند.
⬛️ چنانچه متقاضی واجد شرایط این مرحله شود، وارد پول (Pool) اکسپرس اینتری میشود. سیستم امتیاز بندی پول اکسپرس اینتری با سیستم امتیاز بندی 100 تایی متفاوت است. در پول، به هر متقاضی، امتیازی داده میشود و هر چند وقت یک بار، متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در پول کسب کرده اند، دعوت نامه دریافت خواهند کرد.

 سیستم اکسپرس اینتری برای چه کسانی مناسب تر است؟
 چند فاکتور در این سیستم نقش مهمی ایفا میکند:
⬛️ سطح زبان 
در حال حاضر متقاضیانی که میتوانند به آیلتس سطح CLB 9 (یعنی شنیداری 8 و سه اسکیل دیگر 7 ) برسند، شانس دریافت دعوت نامه را دارند.
⬛️ سن
بیشترین امتیاز سن تا 29 سال میباشد .
⬛️ تحصیلات
متقاضیانی که مدرک فوق لیسانس دارند از شانس بیشتری برخوردار هستند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
4 روز پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
5 روز پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
1 ماه پیش