چطور بعد از فارغ‌التحصیلی در خارج کار پیدا کنیم؟

دوست دارید بهترین شغل را از آن خود کنید نه تنها با اهداف شغلی تان همسان باشد بلکه دانش و مهارتی که آموخته اید را هم به کار گیرد. پیدا نکردن کار بعد از فارغ التحصیلی دلایل متفاوتی دارد. رقابت در بازار کار بسیار بالا است و گاهی اوقات فرصت های شغلی برای دانشجویانی که تازه درسشان تمام شده است اندک است. باید از جایی شروع کرد و مهم این است که شانس استخدام خود را بالا ببرید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

قبل از هر چیزی باید بگوییم در این مورد باید کمی هم واقع بین باشید. باید توجه داشته باشید چون تجربه کاری ندارید باید از سطوح پایین تر شروع به کار کنید و نباید انتظار داشته باشید در ابتدای راه بهترین موقعیت نصیب شما شود. تمام تلاش شما باید در کسب دانش و مهارت بیشتر باشد. برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد یکی از این راهها کار در شرکتی معتبر به صورت داوطلبانه است به این ترتیب شما فرصت دارید تا علاوه بر اینکه مهارت لازم را بدست می آورید دانش و مهارت خود را به کارفرما نشان دهید. همچنین می توانید روابط خوبی برقرار کنید که در فرایند استخدامی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

شبکه ی حرفه ای نیرومندی بسازید
باید از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با افراد دیگر در رشته تان استفاده کنید، برخی شرکت ها، افرادی را که به آگهی های شغلی آنها پاسخ می دهند را افرادی تنها و بدون آشنا در نظر می گیرند. دوست دارند که بهترین گزینه ی مناسب را انتخاب کنند، بنابراین آدم های دور و برتان را بیشتر کنید، در رویدادهای مربوط به رشته ی خود شرکت کنید و در جلساتی که با افراد هم فکر و هم رشته تان برگذار می شود ثبت نام کنید.

خجالت را کنار بگذارید 
گاهی اوقات، هر چه پر سر و صداتر باشید جلب توجه بیشتری هم می کنید. اگر کمرو و خجالتی هستید، سعی کنید زودتر اجتماعی شوید.با همکلاسی هایتان حرف بزنید و در کلاس ها کنفرانس بدهید. راجع به علایق خود حرف بزنید. این مهارت های ارتباطی می توانند اعتماد به نفس شما را بالا ببرند و شغلی را به لایقش هستید را نصیبتان کنند.

➕ بیشتر بخوانید:
چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا

آنچه باید درباره کار جنرال در کانادا بدانید
بهترین رشته های تحصیلی در بازار کار آمریکا

در شبکه های اجتماعی جستجو کنید
در مصاحبه های خود خوب است از شبکه های اجتماعی اینستاگرام ،linkdinیا ایمیل کمک بگیرید. از آنها فقط درخواست نامه  ارجاع برای رزومه نخواهید ارتباط حرفه ای با آنها برقرار کنید و خدا را چه دیدید، شاید در متن ایمیل به شما پیشنهاد هم دادند. یادتان باشد که اساتید معمولا می توانند رابط خوبی باشند. بنابراین تعلل نکنید و کلاس که تمام شد نزد اساتید بروید و راجع به درخواست شغل در رشته تان سوال بپرسید.

دستی به سر و روی رزومه تان بکشید 
رزومه ی خود را طوری بنویسید که راحت و سریع خوانده شود. متخصصین این وادی توصیه می کنند که رزومه باید یک صفحه همراه با کاورلتر (cover letter) باشد. یادتان نرود که صدها یا هزاران نفر دیگر هم رزومه میفرستند. اگر قرار است استخدام شوید رزومه ی شما باید با بقیه فرق داشته باشد. مفید و مختصر بنویسید از کاورلتر هم استفاده کنید تا کارفرما را نه تنها از آنچه که شما را از بقیه متمایز می کند مطلع سازید بلکه به او بگویید که چه ویژگی هایی دارید.

آشنایی با فرهنگ کار برای استخدام بسیار مهم است
درباره فرهنگ کار در مورد رشته و منطقه ای که قرار است کار کنید اطلاعات کسب کنید باز هم کار نیمه وقت یا کار داوطلبانه آموزشگاه خوبی برای شما خواهد بود تا با فرهنگ حاکم بر محیط کار به خصوص در زمینه رشته خود آشنا شوید. از وب سایت های اینترنتی غافل نشوید در مورد رشته خود جستجو کنید درباره محیط کار خود و افراد مقبول و موفق در رشته خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تجربیات مهاجرت: پیدا کردن شغل بعد از فارغ التحصیلی در خارج

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش