نحوه ارسال مدارک به دانشگاه‌های کشور کانادا

معمولا پس از ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه مورد نظر و پرداخت هزینه آن یک ایمیل برای شما ارسال می‌گردد که در آن مدارک تکمیلی مورد نیاز درخواست شده است، همچنین گفته شده که مدارک به صورت رسمی و با استفاده از پست و یا شخص به محل دانشگاه ارسال شود. در این زمینه توجه داشته باشید که بعضی از دانشگاه ها بدون دریافت این مدارک نیز پروسه پذیرش را انجام می دهند و نتیجه را نیز به شما اعلام می کنند پس نیازی به ارسال مدارک توسط پست و یا اشخاص نمی باشد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

از آنجا که هزینه ارسال مدارک، ترجمه و تائید قوه ی قضایه و وزارت امور خارجه زیاد است بنابراین به شما پیشنهاد می شود که مدراک خود را فقط توسط یکی از این ارگان ها تائید کنید و نیازی به هر دو نمی باشد هر چند که نداشتن تائیدیه نیز اختلالی در پروسه ی پذیرش شما ایجاد نمی کند. اگر دانشگاهی از شما در خواست نمود که مدارک خود را حتما ارسال کنید و بدون آن هیچ تصمیمی بر روی پرونده گرفته نخواهد شد، بهتر است موضوع را جدی گرفته و با استفاده از سریع ترین راه مدارک ترجمه شده را ارسال نمایید.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

مدارک عمومی مورد نیاز
برای قبولی در مقاطع مختلف رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های خارج، چه دانشگاه مقصد، آزمون ورودی داشته باشد چه نداشته باشد، چه به زبان انگلیسی باشد چه نباشد، چه رایگان باشد چه نباشد، چه مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ایران باشد یا نباشد، نیازمند ارائه مدارک عمومی هستید که از داوطلبان درخواست می شود. این مدارک عبارتند از:

◾️ بیانیه هدف
◾️ توصیه نامه
◾️ فرم تقاضانامه
◾️ رزومه تحصیلی
◾️ رونوشت گذرنامه
◾️ ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
◾️ مدارک اختصاصی مورد نیاز دانشگاه ها

نکته: برای ارسال مدارک خود بهتر است از پست دولتی استفاده نکنید و از شرکت های پست خصوصی استفاده کنید، هر چند هزینه ی پست زیاد می باشد ولی مطمئن باشید که مدارک شما کمتر از یک هفته و سالم به مقصد می رسند. متاسفانه در سال های اخیر به دلیل وجود تحریم ها مدارک ارسال شده از طریق شرکت ملی پست به آمریکا و یا کانادا نمی رسیدند و یا با تاخیر بسیار طولانی به مقصد می رسیدند پس در این زمینه پیشنهاد می شود که ریسک نکنید مخصوصا اگر زمانتان محدود است.

➕ بیشتر بخوانید:


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش