تحصیل در مقطع کالج ، کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان

 دانشگاه‌های آلمان از نظر رتبه، کیفیت و استاندارد‌های آموزشی در جهان شناخته شده‌اند. رتبه بالای آلمان در همهٔ زمینها موجب شده تا فارغ التحصیلان آلمان بتوانند به راحتی‌ در شرکت‌های تجاری و صنعتی استخدام شوند. دانشگاه‌های آلمان با ارائه همه رشته‌های تحصیلی‌ به زبانهای آلمانی‌ و انگلیسی‌ باعث جلب توجه همه مشتاقان به تحصیل شده است.

انواع کالج در آلمان: 
⬛️ کالج گروه تجربی (M Kurse):: متقاضیان ورود به رشته های گروه پزشکی و تمامی زیرشاخه های مرتبط با گروه علوم تجربی در این کالج خود را برای ورود به رشته های مورد نظرشان حاضر می کنند.
⬛️ کالج ریاضی (:(T Kurse متقاضیان ورود به رشته های فنی و مهندسی و تمامی زیر شاخه های مرتبط با گروه ریاضی و فنی در این کالج خود را برای ورود به رشته های مورد نظرشان حاضر می کنند.
⬛️ کالج گروهی انسانی (W Kurse): متقاضیان ورود به رشته های فنی و مهندسی و تمامی زیر شاخه های مرتبط با گروه ریاضی و فنی در این کالج خود را برای ورود به رشته های مورد نظرشان حاضر می کنند.

شرایط ورود به دوره های کالج :
⬛️ داشتن 12 سال تحصیل 
⬛️ دانش زبان آلمانی به منظور شرکت در آزمون کالج
⬛️ قبولی در آزمون اولیه کالج مورد نظر
⬛️ شهریه دوره: رایگان

مقطع کارشناسی در آلمان
ورود به مقطع کارشناسی در کشور آلمان از دو طریق امکانپذیر است. روش اول قبولی در آزمون انتهایی کالج و ورود به رشته مورد نظر و روش دوم گذراندن 30 تا 40 واحد با معدل بالای 15 و ورود مستقیم به همان رشته به شرط گذراندن دوره های زبان آلمانی قبل از شروع دوره اصلی. این دوره در 90 درصد موارد به زبان آلمانی برگزار می شود.
شهریه دوره: 100 تا 300 یورو در هر ترم

مقطع کارشناسی ارشد
ورود به مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکانپذیر است که برای متقاضیان تحصیل به زبان آلمانی در اکثریت رشته ها امکان دریافت پذیرش بدون مدرک زبان آلمانی وجود دارد.
شهریه دوره: 100 تا 300 در هر ترم

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش