برای مهاجرت کانادا کدام آزمون بهتر است تافل یا آیلتس؟

سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت و بیشتر دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور کانادا این است که کدام آزمون بهتر است و یا دارای اعتبار بیشتری می باشد؟

◾️پنج  دلیل تحصیل در کانادا
◾️هزینه‌ تحصیل در کانادا چقدر است؟
◾️برنامه پرسش و پاسخ، اجازه تحصیل در کانادا


ویژه ی دانشجویان:
هر دو آزمون در تمامی مقاطع تحصیلات عالی و در تمامی دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا دارای اعتبار یکسان می باشند و هیچ تفاوت بین آن دو نیست.
همچنین مدت زمان اعتبار هر دو مدرک زبان دوسال از تاریخ آزمون می باشد.
اما بدلیل سهولت ثبت نام در آزمون آیلتس و پرداخت هزینه ی آن با کارت های بانکی داخل کشور و همچنین نحوه ی برگزاری آزمون ، پیشنهاد می گردد افراد در آزمون آیلتس شرکت نمایند.
آزمون تافل پرداخت داخلی ندارد و می بایست توسط کارت های بین المللی و با دلار روز پرداخت شود ، همچنین این آزمون به صورت اینترنتی و توسط کامپیوتر برگزار می شود که بسیاری از افراد را دچار مشکل خواهد کرد.

◾️ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا
◾️آزمون های زبان برای مهاجرت به کانادا
◾️
نکات ضروری بخش خواندن Reading  در آزمون تافل iBT 

ویژه ی متقاضیان مهاجرت:
این افراد بنا به درخواست اداره ی مهاجرت کشور کانادا می بایست حتما مدرک آیلتس از نوع جنرال داشته باشند و عملا مدرک تافل دارای اعتبار برای متقاضیان مهاجرت نمی باشد. بنابراین این افراد می بایست جهت شروع پرونده ی مهاجرتی خود مدرک آیلتس از نوع جنرال داشته باشند.

◾️ تفاوت آیلتس آکادمیک با آیلتس جنرال چیست؟
◾️تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلتس


مقایسه دشواری آزمون های تافل TOEFL و آیلتس IELTS: 
اگر بخواهیم آزمون تافل (TOEFL)و آیلتس (IELTS)  را در رابطه با سطح دشواری مقایسه کنیم، نظر اکثر داوطلبانی که در هر دو آزمون شرکت کرده اند این است که آزمون تافل PBT بسیار آسان تر از همه انواع دیگر آزمون ها ست، این در حالیست که اکثریت داوطلبان آزمون تافل IBT را دشوار تر از آیلتس آکادمیک (IELTS ACADEMIC)  می دانند، علت این دشواری در اضافه شدن آزمون Speaking است که در نوع PBT وجود ندارد.
همینطور نباید فراموش کرد که مدرک آیلتس (IELTS)  برای اخذ مهاجرت و ویزای کار نیز در سطح جهانی شناخته شده  است و مدرک تافل نمی تواند جایگزین آن باشد.

👇بیشتر بخوانید:
https://www.wikigeram.com/researchnews/22
https://www.wikigeram.com/researchnews/23

 

1 دیدگاه

 • محمد
  1398-03-14 11:32:17
  سلام و احترام برای رشته های علوم انسانی , دانشگاهی بورس دارن یا نه؟ برای کارشناسی ارشد یا حتی کارشناسی؟ ممنونم از راهنمایی شما.
  • سمانه بانی
   1398-03-18 14:22:33
   سلام محمد جان بله برای گروه انسانی هم در تمامی مقاطع بورس ارائه میشه. برای کسب اطلاع از جدیدترین بورس ها به صفحه بورس تحصیلی https://www.wikigeram.com/scholarships مراجعه کنید. در ضمن می تونید در ربات بورسنامه هم عضو بشید. Boorsname_bot@

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 ماه پیش