شرایط کار و ویزای کار در مجارستان⁣⁣

 ⁣اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشید یا ساکن کشور مجارستان هستید، نیاز به ویزا یا اجازه کار نخواهید داشت ولی در صورتیکه از شهروندان اتحادیه اروپا نباشید، نیازمند اخذ ویزای کار کشور مجارستان یا اجازه کار در این کشور می باشید. این برنامه از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام می گیرد و با یک قرارداد کار معتبر بین متقاضی و یک شرکت مجارستانی شروع شده و روشی بسیار پیچیده و وقت گیر است . شما بایستی دعوتنامه ای از جانب یک کارفرما از کشور مجارستان جهت کار در مجارستان دریافت کنید.

جهت دریافت این دعوت نامه بایستی 3 ماه در این کشور آگهی با شرایط جذب نیروی کار درج گردد و در صورتیکه، شخصی متقاضی شغل مورد نظر نبود بار دیگر این آگهی به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا درج گردد، حال اگر کسی متقاضی دریافت این شغل نبود دعوت نامه برای شما ارسال می گردد که امری غیر ممکن به نظر می رسد. در ضمن شما برای دریافت کار در کشور مجارستان نیازمند دانش زبان مجاری نیز هستید.
حال شما با حضور در این کشور و اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت یا کار دانشجویی 20 ساعت در هفته بواسطه تحصیل دارید، که می توانید با جستجو در آگهی های اعلام شده یا در اداره کار ثبت شده به کار مورد نیاز خود دست یابید و ویزای خود را تبدیل نمایید. 
شایان ذکر است هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای یک نفر مجرد حدودا ماهی 600 تا 700 یورو می باشد. که این هزینه ها شامل موارد آب، برق، اینترنت، خوراک و … است. هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کشور مجارستان پایین تر از کشور ایران است ولی بصورت کلی هزینه های زندگی ده درصد از کشورمان بیشتر است.

⁣سایت های کاریابی در مجارستان: 
monster.hu
topjob.hu
workania.hu
profession.hu
jobmonitor.hu

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش