برای مهاجرت به کانادا ابتدا باید چه کارهایی انجام دهیم؟

 قطعا در مرحله انتخاب باید شرایط مهاجرت را به شکل دقیق بررسی کرد. ضمنا در این مطلب به شکل کلی به چند برنامه پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا اشاره شده و حرفی از موارد خاص و یا برنامه هایی که نیازمند داشتن شرایط خاصی هستند به میان نیامده است.

ابتدا پاسخ این موارد را برای خود یادداشت کنید
◾️ سن
◾️ رشته تحصیلی
◾️ مدارک تحصیلی
◾️ سوابق کاری
◾️ مدرک زبان

 از سن شروع کنید، اگر سن شما بین ۵ تا ۱۸ سال است دانش آموزی پل مناسبی برای رسیدن به کاناداست. خوبی این روش این است که مدرک زبان لازم ندارد و بسیار هم سریع است. یعنی کمتر از ۴ ماه میتوانید کانادا باشید. همچنین میتوانید یکی از والدین خود را نیز با ویزای ۵ ساله توریستی به کانادا بیاورید‌. اگر سن شما بین ۱۸ تا ۲۵ سال است قطعا دانشجویی را انتخاب کنید. در این سن و با توجه به سوابق کاری کمی که میتوان داشت دانشجویی پلنی بسیار عالی است که میتواند بدون دردسر شما را به اقامت برساند. فقط برای این برنامه آیلتس آکادمیک را فراموش نکنید. اگر سن شما بین ۲۵ تا ۳۵ است، باید سایر آیتمها را در نظر گرفت.

اگر مدرک تحصیلی شما فوق لیسانس یا دکتری است، سوابق کاری بیش از ۳ سال است و مدرک آیلتس شما ۷ به بالاست، قطعا بروید سراغ برنامه اکسپرس اینتری، این برنامه بسیار سریع و منظم است‌. روش دانشجویی نیز میتواند انتخاب دیگر شما باشد. اگر حوصله و توان درس خواندن دارید، معدل دوره های گذشته "ناپلئونی" نبوده، از فارغ التحصیلی تان خیلی نمیگذرد و قادر به گرفتن آیلتس حداقل ۶ آکادمیک هستید قطعا این روش نیز شما را به موفقیت میرساند.

 اگر هنرمند و ورزشکار حرفه ای هستید، صاحب زمین کشاورزی با کشت مکانیزه (و یا دامداری مکانیزه) و درآمد کافی هستید و یا مدیریت یک مجموعه کشاورزی و دامداری بزرگ را به عهده دارید قطعا سراغ برنامه خوداشتغالی فدرال بروید.

 یکی از راه هایی که میتواند به اقامت دائم و شهروندی کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر یا جاب آفر می باشد. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به کانادا مهاجرت کنید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کانادا آشنا شوید. به طور کلی چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کانادا بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده و وب سایت های مربوطه نتواند فرد مورد نظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید.

➕ بیشتر بخوانید:
چگونه شهروند کانادا شویم؟
نکاتی مهم برای اپلای تحصیلی در کانادا
سیاست جدید کانادا برای اشتغال مهاجران تازه وارد


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت هااینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش