عضویت ۳۵ هزار نفری اعضای هیأت علمی دانشگاه ها در بسیج اساتید

به نقل از سازمان بسیج اساتید، مجتبی زارعی طی بازدید از کانون های بسیج اساتید در استان اصفهان، با تشریح ظرفیت سرمایه انسانی موجود در بسیج اساتید کل کشور گفت:  بسیج اساتید شبکه عظیمی است که در دانشگاه‌های کشور فعال است و قریب به ۳۵ هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و در قالب ۷۲۰ کانون در سراسر کشور در آن عضویت دارند.

وی ادامه داد: به همین خاطر یکی از دغدغه‌های بسیج اساتید در دوره جدید این است که تمهیداتی برای این شبکه عظیم و این کانون‌های متکثر مدنی در سراسر کشور اتخاذ شود تا آنها به خدمت حل مسائل مردم و کمک رساندن به دولتمردان، استانداران و فرمانداران در شهرستان های کل کشور، گسیل شوند.

رئیس بسیج اساتید کشور افزود: بسیج اساتید در تلاش است تا با تمام ظرفیت‌های خود از تمام سلایق سیاسی کشور هرکسی در این شبکه عظیم نخبگانی که دل درگرو ایران و میل به حاکمیت اسلام مترقی دارد به کمک مردم و دولت بیاید. برای نیل به این هدف، درصدد تغییر و تحوّل در «سازمان کار» بسیج اساتید در کل کشور هستیم.

وی ادامه داد: طبیعی است سازمان بسیج اساتید برای ارائه خدمت مؤثر، باید ساختاری با کارکرد و نقش موثر را طراحی کرده و پیاده سازی کند. بنیان سازمان کار جدید در بسیج اساتید، شکل گیری «اندیشکده‌های راهبردی مسئله محور» در کنار بیش از ۷۰۰ کانون موجود در بسیج اساتید کل کشور است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به راه‌اندازی اندیشکده‌های راهبردی کانون بسیج اساتید در کشور، گفت: این اندیشکده‌های راهبردی در دو سطح «اقلیم‌محور» در استان‌ها و «موضوع‌محور» در دانشگاه‌های تهران بزرگ شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه «اندیشکده راهبردی روستا» می‌تواند در صدر کارهای ما باشد، عنوان کرد: در این مورد به دولت کمک خواهیم کرد که با ظرفیت روستاها بیشتر آشنا شده و توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشد، به عنوان مثال مهاجرت زیاد از روستا در حال افزایش بوده و از طرفی توجه به صنایع تبدیلی در روستاها کم است؛ که دولت باید برای رفع این‌ها تلاش کند.

زارعی در رابطه با رویکرد بسیج اساتید در فضای دانشگاه‌ها گفت: در ملاقات اخیر مسؤولان بسیج اساتید با وزیر علوم به نگاه مشترکی در رابطه با آزاداندیشی در فضای سیاسی و فرهنگی در درون دانشگاه‌ها رسیدیم، همچنین در رابطه با نگاه حل‌المسائلی از دانشگاه به جامعه نیز هم‌نظر هستیم؛ بسیج اساتید تلاش خواهد کرد از رکودی که در حوزه کرسی‌های آزاداندیشی وجود دارد عبور کند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش