مراحل اخذ کمک هزینه OSAP (2)


◼️ چگونه درخواست خود را ارائه دهید: 

سریعترین راه ارائه درخواست برای دریافت OSAP به صورت آنلاین است. توجه داشته باشید که هر گونه تغییر بعد از ثبت نام مستلزم مراجعه حضوری شخص به دفتر امور کمک های مالی مرکز آموزشی می باشد. 

مرحله اول: ارائه درخواست

👇 جهت درخواست آنلاین :
1- به لینک درخواست OSAP مراجعه کنید.
2- برای دریافت OSAP Access Number (OAN) پروفایل خود را ایجاد نمایید.
3- فرم درخواست خود را انتخاب کنید ( تمام یا نیمه وقت).
4- تاریخ شروع دوره آموزشی را مشخص کنید.
5- مشخصات درج شده فرم خود را چک نمایید.
6- فرم درخواست را تکمیل کنید.
7- فرم درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهید.


مرحله دوم: تمامی مدارک خود را جهت ارائه، تکمیل نمایید.

1- فرم های حاوی مشخصات شخصی مانند اظهارنامه ها را پرینت و امضاء کنید.
2- همسر و یا والدین فرم های حاوی مشخصات شخصی خود را پرینت و امضا نمایند.
3- در صورتی که برای دوره ی تمام وقت ثبت نام می کنید باید برگهlifetime student loan agreement را پرینت و تکمیل نمایید.
4- دیگر مدارک تکمیلی خواسته شده را در صورت نیاز آماده کنید.
5- مدارک خود را از طریق پست و یا شخصا به دفتر امور کمک های مالی ارائه دهید.


در صورت نیاز شما می توانید نسخه کپی از مدارک و lifetime student loan agreement خود را ازOSAP درخواست کنید. اما راه بهتر و سریعتر این است که یک نسخه کپی از کلیه مدارک خود داشته باشید.

مرحله سوم: دانشجویان تمام وقت، مدرک lifetime student loan agreement خود را پست کنند

این مدرک که Master Student Financial Assistance Agreement (MSFAA) نامیده می شود، توافقنامه ای است که تنها مربوط به دانشجویان تمام وقت می باشد. اگر فرد این توافقنامه را ارائه نکرده باشد می بایست فرم مورد نظر را پرینت، امضا و ارائه کند.

چنانچه این فرم را به دفتر امور کمک های مالی مرکز خود ارائه نداده اید، میتوانید پس از پر کردن این فرم و امضای آن به اداره پست مراجعه کنید و با ارائه سین نامبر و یک کارت شناسایی، اداره پست این مدرک را به National Student Loans Service Centre ارسال خواهد کرد.

◼️ مراحل بعد از درخواست 

1. در ابتدا تمامی مدارک و اطلاعات شما توسط OSAP بررسی می شود. بررسی اطلاعات شامل سین نامبر، کردیت هیستوری، درآمد شما (یا خانواده ای که تحت تکفل آن هستید) و کمک های دولتی (در صورت دریافت) خواهد بود. در صورت وجود هرگونه تناقض با اطلاعات داده شده، پرونده متوقف و جهت راستی آزمایی و کسب اطلاعات صحیح با شما تماس گرفته خواهد شد.
2. اطلاعات مالی نظیر درآمد شما و خانواده ای که تحت سرپرستی آن هستید همواره از طرف OSAP بررسی خواهد شد. اگر این اطلاعات با گزارش های ثبت شده از درآمد شما از طرف دولت متفاوت باشد احتمال تغییر مبلغ قسط و یا حتی بازپرداخت کل مبلغ دریافتی وجود خواهد داشت. در صورت تغییر درآمد میتوانید قبل از شروع ترم بعدی به OSAP اعلام کنید.
3. پس از بررسی اطلاعات هویتی و درآمد شما، جهت بررسی و تایید دوره ای که انتخاب کرده اید و زمان شروع و پایان و هزینه آن دوره، با مرکز آموزشی مورد نظر تماس گرفته خواهد شد.
4. در صورتی که تمامی مراحل به درستی طی شود و واجد شرایط دریافت OSAP باشید، مبلغ این کمک هزینه مشخص شده و وضعیت پروفایل آنلاین شما تغییر کرده و دریافت یا عدم دریافت OSAP به شما اطلاع داده خواهد شد.

معمولا هنگامی که تغییری در پرونده ایجاد می شود با یک روز تاخیر وضعیت پروفایل آنلاین شما تغییر خواهد کرد. هرگونه تغییر در پرونده از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. مواردی نظیر تغییر در پرونده، نقص مدارک، زمان دریافت این کمک هزینه و میزان مبلغی که به شما تعلق خواهد گرفت. برای دریافت ایمیل از طرف OSAP تنظیمات مربوطه را در پروفایل خود انجام دهید. این تنظیمات در پروفایل شما در قسمت Email & Correspondence Options وجود دارد.

◼️ دریافت کمک هزینه

طریقه ی دریافت این کمک هزینه برای تحصیل به صورت تمام وقت و نیمه وقت متفاوت خواهد بود.
- تمام وقت: این کمک هزینه در دو قسط به شما داده خواهد شد. اولین قسط هنگامی که تحصیل شما آغاز می شود (معمولا ماه سپتامبر) و قسط دوم زمانی که در حال تحصیل هستید (معمولا ژانویه). این مبالغ مستقیما به حساب بانکی شما واریز می شود.
- نیمه وقت: به شما دو فرم به نام های part-time funding certificate و part-time loan agreement داده خواهد که پس از پر کردن این فرم ها و امضای آن باید به اداره پست مراجعه کنید و با ارائه سین نامبر و یک کارت شناسایی، اداره پست این مدارک را به National Student Loans Service Centre ارسال خواهد کرد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش