دانشگاه علوم پزشکی پالوف (Pavlov First Saint Petersburg State Medical University)

دانشگاه علوم پزشکی پالوف (Pavlov First Saint Petersburg State Medical University)

دانشگاه پزشکی پاولوف یکی از قدیمی ترین و مهمترین دانشگاه های علوم پزشکی در روسیه می باشد که در شهر زیبای سنت پترزبورگ واقع شده است. این دانشگاه در سال 1897 میلادی و تحت عنوان "انستیتو پزشکی زنان سنت پترزبورگ" آغاز به کار کرد. این مرکز نخستین نهاد علمی و آموزشی در روسیه و اروپا بود که زنان می توانستند در آن به تحصیل علوم پزشکی بپردازند. در سال 1934 میلادی نام دانشمند مشهور و برنده جایزه نوبل "ایوان پاولوف" بروی دانشگاه نهاده شد. در نهایت در سال 1994 میلادی این انستیتو به نام فعلی "دانشگاه علوم پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ" تغییر یافت.
در حال حاضر دانشجویان این دانشگاه (5000 دانشجو) در 69 گروه آموزشی مشغول به تحصیل می باشند. همچنین دانشگاه پاولوف دارای 56 آزمایشگاه علمی، 11 انستیتو و مرکز تحقیقاتی می باشد و با 43 بیمارستان و کلینیک پزشکی در سنت پترزبورگ همکاری می نماید. این دانشگاه تنها مرکز آموزش پزشکی در سنت پترزبورگ می باشد که دارای کلینیک پزشکی اختصاصی بوده که همین امر بستر مناسبی جهت یادگیری هر چه بهتر دروس عملی را برای دانشجویان فراهم آورده است.
در سال 2009 میلادی و طبق نظر «Financial Times» دانشگاه پاولوف در زمره 10 مدرسه برتر پزشکی در اروپا قرار گرفت.
در حال حاضر ریاست این دانشگاه برعهده پروفسور "سرگئی باگننکو" می باشد.
همچنین دانشگاه پاولوف دارای 4 ساختمان خوابگاهی می باشد که به صورت اتاقهای 2 و 3 نفره در اختیار دانشجویان خارجی و همچنین غیربومی روس قرار داده می شود.

 دانشکده های این دانشگاه :  
◀️ Faculty of Medicine
◀️ Faculty of Dentistry
◀️ Faculty of Sports Medicine 
◀️ Faculty of Adaptive Physical Education Culture
◀️ Faculty of Pediatrics 
◀️Faculty of Clinical Psychology for Foreign Students Higher Education Nursing School
◀️ Faculty of Postgraduate Studies
◀️  Faculty of Pre-University Education .

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش