معرفی ابزارهای رایگان مانیتورینگ ترافیک اینترنت

هر شخصی برای مانیتورینگ ترافیک اینترنت نمی‌تواند از ابزار Wireshark استفاده کند. اگرچه اگر می‌خواهید تحلیل دقیقی از ترافیک شبکه داشته باشید باید از وایرشارک استفاده کنید.

URL Revealer:
URL Revealer یک پراکسی وب است. از این ابزار برای آگاهی از اینکه کدام اسکریپت یا برنامه دانلود می‌شود استفاده می‌کنند، بخصوص زمانی که بدافزارها دانلود می‌شوند باید بدانیم از کدام دامنه هستند. این برنامه یک ابزار خط فرمان است. 

TCPView: 
TCPView برنامه‌ای است که جزئیات لیست شده در اندپوینت‌های  TCP و UDP سیستم شما را نشان می‌دهد، شامل: آدرس‌های محلی و ریموت و حالت اتصالات فعال TCP

برنامه TCPView نشان می‌دهد که کدام برنامه مسئول کدام اتصال است، بنابراین براحتی می‌توانید متوجه شوید کدام پروسه در حال اتصال روی پورت مورد نظر است. 

Fiddlercap: 
کار با Fiddlercap  بسیار آسان است. این برنامه یک فایل saz ایجاد می‌کند و متخصصین از این فایل در برنامه‌های Fiddler یا Wireshark استفاده می‌کنند. این یکی از ایده‌آل‌ترین راه‌‌ها برای پیدا کردن باگ روی وب‌سایت‌ها یا رفتار عجیب مرورگرهاست. 

BitMeter 2: 
اگر تنها می‌خواهید بدانید چقدر از پهنای باندتان مصرف شده، ابزار BitMeter 2 یکی از بهترین انتخابهاست. این برنامه مصرف پهنای باند فعلی شما را نشان می‌دهد و علاوه بر این می‌توانید برای پهنای باند مصرف شده حدی را مشخص کنید که اگر از آن بیشتر شد به شما اخطار دهد. 

ابزار تعبیه شده در ویندوز برای مانیتورینگ ترافیک شبکه: 
اگر شما از کاربران ویندوز ۱۰ هستید، می‌توانید از تب App history  در Task manager برای دیدن مصرف اینترنت از تاریخی که ویندوز ۱۰ شروع به مانیتورینگ اپلیکیشن‌های شما کرده است، استفاده کنید. این تاریخچه بصورت خودکار هر ۳۰ روز ریست می‌شود، مگر اینکه شما با استفاده از لینک Delete usage history  این داده‌‌ها را پاک کنید. 

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش