ماموریت فضایی مشترک اروپا و ژاپن برای سفر به عطارد، نزدیک ترین سیاره به خورشید

آخرین مراحل آماده سازی ماموریت مشترک اروپا و ژاپن برای پرتاب فضاپیما به عطارد، نزدیکترین سیاره به خورشید روز جمعه انجام شد و این عملیات در صورتی که همه چیز خوب پیش برود، آغاز خواهد شد.

فضاپیمای بدون سرنشین «بپی‌کلمبو» قرار است نیمه شب جمعه از فرانسه توسط راکت «آریان۵» پرتاب شود و سفر هفت ساله خود را به سمت مرکز منظومه خورشیدی آغاز کند.

آژانس‌های فضایی اروپایی و ژاپن هر کدام یک سامانه تحقیقاتی را برای انجام این پروژه طراحی و ساخته‌اند که به یکدیگر متصل شده و همچون یک فضاپیمای «دوقلو» به اکتشاف خواهد پرداخت.

مسئولان و کارشناسان این پروژه مشترک امیدوارند اطلاعاتی که دوقلوها به طور موازی به زمین ارسال خواهند کرد به آنها کمک کند تا پاسخ‌های مناسبی را برای پرسش‌های خود درباره عطارد بیابند.

آژانس فضایی اروپایی، این پروژه ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورویی (یک و نیم میلیارد دلاری) را «چالش برانگیزترین» ماموریت فضایی تاریخ خود توصیف کرده است.

دمای فوق العاده بالا، نیروی جاذبه قدرتمند خورشید، و تشعشعات شدید خورشیدی که در مدار عطارد (مرکوری) وجود دارد، چالش‌های عمده این فضاپیما خواهد بود، که گویی به سمت «جهنم» می‌رود.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش