آشنایی با آزمون GMAT

GMAT test
آزمون جی مت (Graduate Management Admission Test) برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و با هدف سنجش توانایی تحصیلی داوطلبان رشته های بازرگانی مانند MBA و حسابداری و دوره های نظیر و مشابه آن مورد استفاده قرار می گیرد.
این مدرک در کشور آمریکا و برخی دیگر از کشورهای انگلیسی زبان از داوطلبان تحصیل در این رشته درخواست می شود و نمره این آزمون را شرط پذیرش فرد می دانند.

این آزمون به شکل ( CAT (Computer adaptive test برگزار می شود. به این صورت که پاسخ داوطلب به هر سوال، سوال بعدی او را تعیین می کند. در آزمون امکان برگشت به سوال قبلی و اصلاح آن وجود ندارد و حتما بایستی به تمام سوالات پاسخ داده شود مگر این که زمان آزمون تمام شده و فرد نتواند به سوالات باقیمانده پاسخ دهد.
حداکثر نمره ای که در این آزمون می توان کسب کرد 800 است.

در آزمون جی مت 4 مهارت مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد:
1- Analytical Writing Assessment /AWA ارزیابی نگارش تحلیلی مهارت نوشتاری
2- Integrated Reasoning /IR استدلال ترکیبی 
3- Quantitative /Q  مهارت ریاضی 
4- Verbal /V  مهارت کلامی 

در سوالات بخش اول در مورد موضوعات مختلفی سوال می شود. از موضوعات اجتماعی و اقتصادی گرفته تا موضوعات پزشکی و…. در این بخش لازم نیست در مورد موضوعات ارائه شود دانش تخصصی داشت بلکه تنها توانایی استدلال و تشخیص منطق به کار رفته در متن مهم است. زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 30 دقیقه است.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش