دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن

دانشگاه کیوتو از پر جمعیت ترین داشگاه های ژاپن می باشد و با حدود ۲۵ هزار دانشجوی در حال تحصیل خواستگاه بسیاری از دانشجویان ژاپنی و بین المللی است. در دو ماه سپتامبر و ژانویه امکان پذیرش و ثبت نام دانشجو وجود دارد و گزینش و پذیرش دانشجویان با آزمون ورودی می باشد و احتساب قبولی ۱ به ۱۰ می باشد.

دانشگاه کیوتو ژاپن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ژاپن محسوب می شود که در سال ۱۸۹۷ در مرکز یکی از بزرگترین شهرهای ژاپن تاسیس شد. این دانشگاه یک موسسه غیر انتفاعی و خصوصی به حساب می آید که در آن تمامی سطوح تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دانشگاه کیوتو ۱۱۹ ساله قانون پذیرش انتخابی خود را آزمون ورودی دانسته است و دانشجویان بین المللی نیز می توانند از تحصیل و خدمات آموزشی و رفاهی دانشگاه بهره مند شوند.

رنکینگ دانشگاه کیوتو
دانشگاه کیوتو در رتبه دوم دانشگاه های ژاپن قرار دارد و در سطح جهان رده ی ۱۱۰ را به خود اختصاص داده است وهمچنین در فهرست «برترین دانشگاه‌های جهان» که توسط مؤسسه اروپایی تحقیقات دانشگاهی انجام شد، رنکینگ این دانشگاه  در رده ی ۲۲ جهان قرار گرفت.

دانشکده های دانشگاه کیوتو شامل موارد زیر است:
دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه کیوتو:
این دانشکده ، جز دانشکده های شاخص دانشگاه کیوتو به حساب می آید. رشته های موجود در دانشکده هنر و
علوم انسانی دانشگاه کیوتو عبارتند از:
◀️ تاریخ 
◀️ هنر 
◀️ هنر کلاسیک 
◀️ آموزش هنر
◀️ باستان شناسی

دانشکده کسب و کار و اقتصاد دانشگاه کیوتو:
در این دانشکده اکثر رشته های علوم انسانی ارائه داده شده است و رشته هایی که دانشجویان در دانشکده کسب و کار و اقتصاد این دانشگاه  می توانند تحصیل نمایند عبارتند از:
◀️ حقوق
◀️ تجارت 
◀️ مدیریت 
◀️ جغرافیا 
◀️ و دیگر رشته های علوم انسانی
رشته های موجود در این دانشکده در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه شده است.

دانشکده زبان دانشگاه کیوتو:
دانشکده زبان دانشگاه کیوتو همانند دانشگاه توکیو از شناخته ترین دانشکده های ژاپن محسوب می شود و توجه خاصی به رشته ای زبان بین المللی و ژاپنی داشته است.
رشته های ارائه شده در دانشکده زبان دانشگاه کیوتوعبارتند از:
◀️ زبان انگلیسی 
◀️ زبان فرانسوی 
◀️ زبان ایتالیایی 
◀️ زبان روسی 
◀️ زبان هندی 

در دانشگاه کیوتو واحدی تحت عنوان “Matsuno Lab” وجود دارد که وظیفه تحقیق، توسعه و ساخت در حوزه سیستم‌های رباتیک و هوش مصنوعی را برعهده دارد.
هزینه تحصیل در دانشگاه کیوتو بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش