تاثیر نمره آیلتس در موفقیت پرونده مهاجرت به استرالیا

جهت درک اهمیت نتیجه آزمون آیلتس بر روی مهاجرت به استرالیا، لازم است اندکی با فرایند مهاجرت به این کشور و نحوه امتیازبندی ویزاهای متفاوت این کشور آشنا شوید. به طور خلاصه می‌توان گفت فرآیند مهاجرتی استرالیا که توسط اداره مهاجرت استرالیا مدیریت و اجرا می‌گردد، بر اساس کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است.

انواع ویزاهای سفر به استرالیا با نام یک Subclass شناخته می‌شوند. برای مثال چنانچه شما متقاضی ویزای Subclass-190 (ویزای مهاجرت از طریق نیروی کار حرفه‌ای) هستید، باید حداقل ۶۰ امتیاز بر اساس رتبه‌بندی امتیازی اداره مهاجرت استرالیا به دست آورید. تاثیر نمره آیلتس در چنین ویزایی بسیار بالاست و به طور مثال با دارا بودن نمره ۶ در آزمون آیلتس که نمره متوسطی است به شما هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد.
با داشتن نمره آیلتس ۷ الی ۸، ده امتیاز و با دارا بودن نمره IELTS بالاتر از ۸ شما بیست امتیاز به دست خواهید آورد.

شاید این مثال کوتاه خود به تنهایی گویای اهمیت نمره آزمون IELTS در اپلیکیشن مهاجرتی استرالیا باشد. اولین و مهمترین مرجع جهت به دست آوردن اطلاعات موثق در رابطه با انواع ویزای استرالیا، حداقل امتیازهای مورد نیاز در هر subclass و اطلاع از آخرین تغییراتی که توسط دولت استرالیا منظور گردیده است، وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا می‌باشد. همچنین وب سایت‌های بسیار معتبری وجود دارند که می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه به شما ارائه کنند، به طور مثال شما می‌توانید از سایت visabureau نیز اطلاعات بسیار مفیدی به دست آورید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش