ووچر تافل iBT چیست؟

آزمون تافل iBT یکی از مهمترین آزمون‌های زبان بین‌المللی است. اغلب کسانی که در آزمون تافل شرکت می‌نمایند هدفشان اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور (اپلای) است، چرا که یکی از مدارک ضروری برای اپلای، ارائه نمره آزمون زبان تافل یا آیلتس می‌باشد. آزمون تافل iBT، توسط موسسه ETS  در ۱۳۰ کشور در سراسر دنیا برگزار می‌گردد. ایران نیز از جمله کشوری‌هایی است که آزمون تافل را با نظارت موسسه ETS برگزار می‌کند.

آزمون تافل در ایران توسط مراکز یا Center های مشخصی مثل سازمان سنجش برگزار می‌شود. از آن جایی که این مراکز بابت برگزاری آزمون در ایران، مبالغی را به عنوان کارمزد از موسسه ETS دریافت و از طرف دیگر برای دریافت مبالغ از ETS به عنوان یک موسسه آمریکایی محدودیت‌هایی دارند، با استفاده از روش دریافت ووچر تافل iBT از ETS و فروش آن به متقاضیان ایرانی، می‌توانند این مبالغ را دریافت کنند. به عبارت دیگر، ETS با صدور ووچر به میزان مبلغ بدهی خود به مراکز برگزاری و ارائه آن به این مراکز، کارمزد برگزاری آزمون را به آن‌ها پرداخت می کند. مراکز برگزاری آزمون نیز با فروش ووچر تافل اینترنتی به متقاضیان، می توانند این ووچرها به ریال تبدیل کنند. متقاضیان شرکت در آزمون‌ نیز می‌توانند از ووچر تافل iBT خریداری شده از مراکزی مثل سازمان سنجش یا ETS برای ثبت نام در آزمون تافل استفاده کنند.

ووچر تافل iBT چیست؟
شاید نزدیک‌ترین واژه در فارسی به Voucher، کلمه بن یا کوپن باشد.  ووچر تافل iBT نیز  یک کد ۱۶ رقمی مثل ۵۴۱۷۳۹۰۱۲۷۹۶۰۴۳۸ به ارزش ۲۱۵ دلار آمریکا می‌باشد که توسط ETS  صادر شده و به یک مرکز یا Center آزمون تافل داده می شود تا آن را به متقاضیان ثبت نام در آزمون تافل iBT بفروشد.

در آخرین مرحله ثبت‌نام آزمون تافل اینترنتی (TOEFL iBT) با انتخاب گزینه Voucher به جای انتخاب روش پرداخت آنلاین با مسترکارت یا ویزا کارت، می‌توان این کد را در فیلد Voucher Number وارد نمود و بدین‌ترتیب مبلغ  ۲۱۵ دلار هزینه آزمون را پرداخت کرد و ثبت نام در آزمون تافل iBT را به انجام رساند. 


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 ماه پیش