لیست ده کشور اروپایی که به بهترین نحو به زبان انگلیسی صحبت میکنند

در زیر لیست ده کشور از برترین کشورهای اروپایی که به بهترین نحو به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند آمده است.

هلند
به هلندی­‌ها تبریک می‌­گوییم، نه تنها به خاطر توانایی ‌آن‌‌ها در ساخت نام‌های خانوادگی خنده‌دار، بلکه به دلیل توانایی ‌آن‌‌ها در صحبت کردن به زبان انگلیسی. ‌آن‌‌ها با توجه به جمعیت با استعداد خود در حیطه زبان، سوئدی‌ها را از موقعیت شماره یک در فهرست کشورهای زبان انگلیسی به پایین رانده‌اند.

سوئد
سوئد که در سال ۲۰۱۱ در بالای این فهرست بود و پس از آن بسیار تنزل کرده‌ بود، ولی در حال حاضر به مقام دوم در فهرست کشورهای زبان انگلیسی رسیده است. با این حال، شهرت ‌آن‌‌ها به عنوان افرادی که نزدیک‌ترین شباهت را به افراد انگلیسی بومی­ دارند، همچنان قوی است.
دانمارک
همانطور که به پایان نزدیک می‌شویم، دیدن نام این کشورها، کمتر و کمتر غافل­گیر کننده است. دانمارک، یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی، شماره سه در فهرست کشورهای زبان انگلیسی است. دانمارکی نیز یکی از زبان‌‌هایی است که تقاضای زیادی در اروپا دارد.

نروژ
در نروژ، ‌آن‌‌ها واقعا انگلیسی را به عنوان زبان دوم می‌شناسند، به همین دلیل قرار داشتن در رده چهارم فهرست کشورهای زبان انگلیسی اصلا غافلگیر کننده نیست. زبان‌های نروژی پس از اشغال وایکینگ‌ها بیش از هزار سال پیش، تاثیر زیادی بر زبان انگليسی داشتند.

فنلاند
فنلاند دارای جمعیتی کمتر از ۵.۵ میلیون نفر است و تقریبا ۷۰ درصد از جمعیت بالغ آن، زبان انگلیسی را در سطح بالا صحبت می‌کنند.

لوکزامبورگ
به دلایل مشابه برای اتریش، دیدن این کشور کوچک محصور به خشکی در رتبه بالایی در لیست کشورهای زبان انگليسی، غافلگیرکننده است. با اثرات زیادی از جانب شرق و غرب، این کشور دارای سه زبان رسمی­ فرانسه، آلمانی و لوکزامبورگی است و مهمتر اینکه بیش از نیمی ­از جمعیت بالغ دارای سطح خوبی از مهارت زبان انگلیسی هستند.

آلمان
آلمانی‌ها، با بهره وری صنعتی خود، همواره دارای زبان انگلیسی قوی بوده اند. زبان مدرن دنیای کسب وکار انگلیسی است و از آنجایی‌که کسب وکارهای آلمانی در بازار اروپا تسلط دارند، فشار بر افراد متخصص برای صحبت کردن به زبان انگلیسی با مهارت بالا، بیشتر از همیشه است.

اتریش
اتریش کشوری است که با یک لغزش، جایگاه هفتم خود را در زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در بین کشورهای زبان انگلیسی، به همسایه­‌های جغرافیایی و هم‌زبان خود واگذار کرده است. در حالی‌که این کشور با هشت کشور بزرگ مرزهای مشترک دارد، کمی ­جای تعجب است که مردم اتریش، استعدادی برای زبان‌‌های مختلف داشته باشند.

لهستان
در حالی که تعداد بیشتر و بیشتری لهستانی در حال انتقال و کار در خارج از کشور هستند، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی نیز در بین ‌آن‌‌ها افزایش یافته است. با این حال، لهستانی به عنوان یک زبان در حال رشد در بریتانیا است، زیرا بریتانیایی‌ها عاشق مهاجران لهستانی شده و به دنبال یادگیری زبان ‌آن‌‌ها هستند.

بلژیک
مردم بلژیک از سال ۲۰۱۵ سطح کلی زبان انگليسی خود را افزایش داده اند و کار سخت، ‌آن‌‌ها را در بین ۱۰ کشور برتر جهان در بین کشورهای زبان انگلیسی قرار داده که زبان انگليسی را به عنوان زبان دوم بکار می ­برند. 

این فهرست به اروپا اشاره دارد، با این حال اگر شامل تمام کشورهای جهان می‌­شد (بدیهی است که در ‌آن‌‌ها زبان انگلیسی یک زبان بومی ­نیست) تقریبا یکسان بود، اما کشورهای رده ششم تا دهم هرکدام یک پله پایین‌تر می­‌آمدند؛ زیرا سنگاپور در رتبه ششم کشورهای زبان انگلیسی جای می‌­گرفت.

جالب است بدانیم که چهار کشور برتر که زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم به بهترین وجه صحبت می‌­کنند، کشورهای شمال اروپا و هلند می‌­باشند. ‌آن‌‌ها به دلیل داشتن استانداردهای زندگی بسیار بالا، رضایت مردم و همچنین هزینه زندگی، مهارت بالایی در قرار گرفتن در بالای فهرست‌­ها دارند. آلمان ممکن است محبوب‌ترین کشور اروپایی باشد، اما شاید با توجه به مهارت مکانیکی خود در بسیاری از موارد، پایین‌تر از چیزی بوده که شما انتظار داشته‌­اید.

همچنین در کشورهای شمال اروپا ‌آن‌‌ها برنامه­‌های تلویزیون را به زبان خود دوبله نمی‌­کنند، چیزی که به ‌آن‌‌ها کمک کرده تا از حضور در رده بالای فهرست کشور­های زبان انگلیسی مطمئن باشند. در حالی‌که در فرانسه، اسپانیا و حتی آلمان، برنامه­‌های تلویزیون را به زبان کشور ترجمه می‌­کنند، گرچه اکثر نمایش‌‌های تلویزیونی آمریکایی یا انگلیسی هستند. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش