۳ دانشگاه برتر کره جنوبی

◀️ ۳ دانشگاه برتر کره عبارتند از:

⬛️ دانشگاه ملی سؤل

⬛️ دانشگاه کره

⬛️ دانشگاه یونسی

بر اساس نمرات آزمون های بین المللی در رابطه با نرخ فارغ التحصیلی و پیگیری آموزش عالی ،کره جنوبی به عنوان یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته می شود.

مطالعه ای توسط شرکت آموزش و پرورش پیرسون نشان داده که کره جنوبی بهترین سیستم آموزشی را بعد از فنلاند داراست همچنین آمارهای سازمان همکاری و توسعه برای ارزیابی دانش آموزان بین المللی، کره جنوبی رتبه دوم را در خواندن و قراءت ،رتبه چهارم را در ریاضی و ششم را در علوم در سال ۲۰۰۹ به دست آورد.

مطابق درجه بندی دانشگاه شانگهای در سال ۲۰۱۲ دانشگاه ملی سؤل در میان۱۰۰ تا ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت درحالی که تنها ۱۰موسسه در۵۰۰ رتبه ی برتر قرار گرفتند.

مطابق آمار تنها ۳۰۰۰ نفراز ۵۵۰۰۰ نفر فارغ التحصیل دبیرستان در۳ شگاه برتر کشور موفق می شوند و این کمبود دانشگاه های برتر یک عامل عمده خروج سالانه ده ها هزار نفر از دانش آموزان کره ای به دانشگاه های خارج از کشوربه ویژه ایالات متحده است.

 ۲۰۰هزارخانواده کره ای به این فکر هستند که فرزندانشان را برای آموزش زبان انگلیسی در مرحله پیش دانشگاه به خارج از کشور بفرستند بر اساس آمار دولتی ۲۷۳۵۰ دانش آموز در سال ۲۰۰۸ به خارج از کشور سفر کردند. نیوزیلند، استرالیا و کانادا محبوب هستند ولی مقصد مورد نظر مدارس دولتی ایالات متحده به طور خاص کالیفرنیای جنوبی می باشد.

کره جنوبی تبدیل به آهنربای مدارس بین المللی شده برای کسانی که نمی خواهند فرزندانشان را به خارج از کشور بفرستند.در سال ۲۰۱۵  دوازده مدرسه معتبر غربی در ججو،شهر جهانی  آموزش که در آن همه انگلیسی صحبت می کنند افتتاح  شده است. در برنامه ی کلاس جهانی کره که در سال ۲۰۰۸ برای افزایش رقابت پذیری جهانی معرفی شد، دانشگاهیان بین المللی برای ارائه برنامه های کاربردی جهت ایجاد برنامه تحصیلی جدید و انجام تحقیقات مشترک در ۳۰ دانشگاه کره ای در زمینه های فن آوری نوظهور دعوت شدند.

در جهت بین المللی کردن دانشگاه ها برنامه های درسی در تعدادی از دانشگاه های برتر تغییر کرده است همین طور قوانین اعضای هیات علمی تغییر یافته.با این حال کارکنان بین المللی بسیار کمی در دانشگاه های کره وجود دارند و بسیاری از آنها نیز قراردادهای کوتاه مدت دارند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
2 هفته پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
2 هفته پیش