نقش و تاثیر مقالات علمی ترویجی در رزومه

یکی از مدارک مهم در فرایند اپلای رزومه شما است. استاد دانشگاه مقصد بر اساس موارد درج شده در رزومه، می‌تواند اطلاعاتی در مورد شخصیت علمی و توانایی‌های شما کسب نماید.

در رزومه یکی از بخش هایی که اهمیت دارد، انتشارات علمی شما بوده که شامل، انتشار کتاب، مقاله، ثبت اختراع و همچنین متن پایان‌نامه است. مقالات  ممکن است در مجلات داخلی و یا بین المللی بر اساس محتوا، منتشر شوند و اغلب دانشجویان تصور می‌کنند مقالاتی را در رزومه‌شان برای اساتید دانشگاه مقصد معرفی نمایند که در ژورنال های ISI چاپ شده باشد و یا حداقل جز مقالات علمی پژوهشی در داخل کشور باشد اما توجه داشته باشید که چیزی که برای استاد دانشگاه مقصد اهمیت دارد، غنای علمی مقاله شماست و نوع ژورنال و امتیاز ملی یا بین المللی آن در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد بنابراین ممکن است مفهوم علمی و منطقی که شما در مقاله خود بدان پرداخته‌اید و  همچنین نوع تحلیل شما در آن موضوع خاص، بیش از یک مقاله علمی پژوهشی و یا یک مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر بین المللی، ارزشمند باشد.

در نتیجه اگر در مجلات داخلی، مقالات علمی ترویجی از شما به چاپ رسیده است حتما عنوان و چکیده آن را ترجمه نموده و عنوان آن را در رزومه قید نمایید و چکیده را در CV خود بگذارید. این نوع مقالات در شرایطی که استاد دانشگاه مقصد مقاله علمی ترویجی شما را که دارای یک استدلال قوی و منطقی است، مطالعه نماید و ساختار مقاله با رشته‌ای که برای آن اپلای نموده‌اید همخوانی داشته باشد، نقش پررنگ‌تری از خود به جای می‌گذارد.

استفاده از عناوینی که درصد بالایی از کلمات کلیدی مقاله شما را در برداشته باشد، نقش بسزایی در پی‌بردن به ساختار مقاله‌تان دارد. اگر این عنوان به خوبی انتخاب شود، شناخت بیشتری از توانایی شما در نگارش متون علمی و تخصصی، به استاد دانشگاه مقصد می‌دهد.

در پایان به یاد داشته باشید، حتما تمامی مقالاتی که تا کنون از شما به چاپ رسیده را، در رزومه قید نمایید. پایین بودن درجه اعتبار مجلاتی که مقاله‌تان در آن‌ها چاپ شده است، نباید برای شما این تصور را ایجاد نماید که از ذکر این نوع مقالات در رزومه علمی خود صرف نظر کنید.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها


#بورس تحصیلی

با سلام میخواستم بدونم شرایط پذیرش مقطع دکترا در کشور آلمان و ایتالیا چجوریه ؟

رشته من مهندسی عمران هست و در مقطع ارشد هم گرایش ژئوتکنیک خوندم  و برای مقطع دکترا هم میخام پی سازی یا ژئو تکنیک بخونم

4 هفته پیش

سلام و عرض ادب..
دوستان ایا مدارک دانشگاه علمی کاربردی جهت ادامه تحصیل معتبر و قابل پذیرش نیست؟؟
1 ماه پیش