نقش و تاثیر مقالات علمی ترویجی در رزومه

یکی از مدارک مهم در فرایند اپلای رزومه شما است. استاد دانشگاه مقصد بر اساس موارد درج شده در رزومه، می‌تواند اطلاعاتی در مورد شخصیت علمی و توانایی‌های شما کسب نماید.

در رزومه یکی از بخش هایی که اهمیت دارد، انتشارات علمی شما بوده که شامل، انتشار کتاب، مقاله، ثبت اختراع و همچنین متن پایان‌نامه است. مقالات  ممکن است در مجلات داخلی و یا بین المللی بر اساس محتوا، منتشر شوند و اغلب دانشجویان تصور می‌کنند مقالاتی را در رزومه‌شان برای اساتید دانشگاه مقصد معرفی نمایند که در ژورنال های ISI چاپ شده باشد و یا حداقل جز مقالات علمی پژوهشی در داخل کشور باشد اما توجه داشته باشید که چیزی که برای استاد دانشگاه مقصد اهمیت دارد، غنای علمی مقاله شماست و نوع ژورنال و امتیاز ملی یا بین المللی آن در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد بنابراین ممکن است مفهوم علمی و منطقی که شما در مقاله خود بدان پرداخته‌اید و  همچنین نوع تحلیل شما در آن موضوع خاص، بیش از یک مقاله علمی پژوهشی و یا یک مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر بین المللی، ارزشمند باشد.

در نتیجه اگر در مجلات داخلی، مقالات علمی ترویجی از شما به چاپ رسیده است حتما عنوان و چکیده آن را ترجمه نموده و عنوان آن را در رزومه قید نمایید و چکیده را در CV خود بگذارید. این نوع مقالات در شرایطی که استاد دانشگاه مقصد مقاله علمی ترویجی شما را که دارای یک استدلال قوی و منطقی است، مطالعه نماید و ساختار مقاله با رشته‌ای که برای آن اپلای نموده‌اید همخوانی داشته باشد، نقش پررنگ‌تری از خود به جای می‌گذارد.

استفاده از عناوینی که درصد بالایی از کلمات کلیدی مقاله شما را در برداشته باشد، نقش بسزایی در پی‌بردن به ساختار مقاله‌تان دارد. اگر این عنوان به خوبی انتخاب شود، شناخت بیشتری از توانایی شما در نگارش متون علمی و تخصصی، به استاد دانشگاه مقصد می‌دهد.

در پایان به یاد داشته باشید، حتما تمامی مقالاتی که تا کنون از شما به چاپ رسیده را، در رزومه قید نمایید. پایین بودن درجه اعتبار مجلاتی که مقاله‌تان در آن‌ها چاپ شده است، نباید برای شما این تصور را ایجاد نماید که از ذکر این نوع مقالات در رزومه علمی خود صرف نظر کنید.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش