نحوه محاسبه نمره آزمون آیلتس (IELTS)

در این آزمون ۹ نمره یا Band  برای هر بخش در نظر گرفته شده است که در آن، نمره ۹ عالی، نمره ۷ خوب، نمره ۵ متوسط و نمره ۳ به پایین ضعیف محسوب می‌شود. حد نصاب برای پذیرش دانشجو در اغلب دانشگاه ها نمره ۵/۶  تا ۷ است، البته در شرایطی که نمره‌ هر بخش به تنهایی زیر ۶ نشده باشد. طیف بندی نمرات آزمون آیلتس را از بالاترین نمره تا کمترین در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.
 
                      سطح دانشجو                                        نمره 
 Did not attempt the test   0 
 Non user  1
 Intermittent user   2
 Extremely limited user  3
 Limited user   4
 Modest user  5
 Competent user  6
 Good user  7
 Very good user  8
 Expert user  9

در آزمون آیلتس هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، یعنی تنها نمراتی که به دست آورده‌اید به شما اعلام می‌شود و معیار قبول شدن یا رد شدن وجود ندارد. در واقع این مؤسسات و دانشگاه‌های مختلف هستند که با توجه به شرایط مقررات داخلی خود حد نصابی از نمره IELTS را جزء شروط خود تعیین می‌کنند. نمرات کسب شده داوطلب در کارنامه آیلتس، در چهار بخش خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن به صورت جداگانه محاسبه می‌شود و همچنین معدل نمرات این ۴ بخش نیز ارائه می‌گردد.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش