آیا افزایش تعداد پذیرش‌ها در اکسپرس اینتری 2019 امکان دارد؟

اگر اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا قرار است در سال ۲۰۱۹ تعداد ITA های صادره را نسبت به سال ۲۰۱۸ بیشتر کند می‌بایست حجم پذیرش‌ها را بیشتر کند. در غیر این صورت IRCC باید پذیرش‌های بیشتر یا متوالی تری را برگزار کند و فاصله عادی بین پذیرش‌ها که معمولا دو هفته است را کاهش دهد. در طی ۱۲ ماهه اخیر مشاهده شد که IRCC به تدریج حجم پذیرش‌ها را افزایش داد؛ از ابتدای سال با ۲۷۰۰ پذیرش شروع کرد و سپس هر دو الی سه ماه ۲۵۰ تا ۵۰۰ ITA به آن افزود تا به ۳۹۰۰ ITA رسید.

با این که هنوز مشخص نیست که IRCC در سال ۲۰۱۹ چه راهبردی را اتخاذ خواهد کرد، اما سال ۲۰۱۸ را طوری به پایان رسانده است که می‌توان از روی آن برخی نکات را پیش بینی کرد؛ پذیرش ۱۹ دسامبر تنها یک هفته بعد از پذیرش قبلی اکسپرس اینتری که در ۱۲ دسامبر انجام شد برگزار شد و تاثیر این کاهش یک هفته‌ای کاهش حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه‌بندی از ۴۴۵ به ۴۳۹ بود – یعنی CRS به پایین ترین حداقل امتیاز سال ۲۰۱۸ رسید. این که دو پذیرش ظرف یک هفته برگزار شدند نشان می‌دهد که ذخیره کاندیدهای اکسپرس اینتری وقت کافی برای پر شدن دوباره نداشته است و در نتیجه حداقل امتیاز می‌بایست کاهش پیدا می‌کرده است.

برای این که IRCC برنامه‌هایی که جهت افزایش تعداد مهاجران جذب شده در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را پیاده کند ممکن است در سال ۲۰۱۹ پذیرش‌ها را با فاصله‌ی کمتر از دو هفته برگزار نماید.

 PNP کانادا مانند اکسپرس اینتری در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شاهد افزایش جذب مهاجران بود و قرار است در سال ۲۰۱۹ به این تعداد ۶۰۰۰ نفر دیگر هم افزوده شود. البته اهداف PNP برای سال‌های ۲۰۲۱و همچنین ۲۰۲۰ باز هم افزایش خواهد یافت چرا که در این مدت قرار است تعداد پذیرش‌های PNP به ۷۱,۳۰۰ برسد – یعنی نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش ۳۰ درصدی پیدا کند.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام میخواستم بدونم کسی که دانشگاه تربیت معلمی درس میخونه میتونه برای بورسیه تحصیلی به کشورای دیگه اقدام کنه؟
2 هفته پیش

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
1 ماه پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
1 ماه پیش