نکات ضروری بخش خواندن Reading در آزمون تافل iBT

بخش Reading آزمون تافل شامل ۳ تا ۵ متن است و برای هر متن ۱۴ سوال در نظر گرفته شده است. تکنیک‌هایی که در ادامه آمده است برای بالا بردن سرعت عمل در این بخش می‌تواند موثر باشد.

Skim در لغت به معنای “به طور سطحی خواندن چیزی” می‌باشد. بر همین اساس تکنیکی به نام Skimming به شما در بخش مهارت خواندن آزمون TOEFL iBT کمک بسیاری می‌کند. در تکنیک Skimming باید بدین صورت عمل کرد که ابتدا پاراگراف اول را به طور کامل و سپس تنها جمله‌های اول تمامی پاراگراف‌های بعدی را بخوانید و بلافاصله و بدون مطالعه کل متن، به سراغ سوالات بروید. بعد از خواندن سوالات بر مبنای کلمه‌های کلیدی در سوالات به بخش مربوطه در متن رجوع کنید و پاسخ خود را بیابید. با این روش در مقدار زیادی از وقت شما صرفه‌جویی می‌شود.

مهارت Close Reading نیز یکی دیگر از این تکنیک‌هاست. این تکنیک بدین معناست که متن باید با دقت کامل خوانده شود و ضمن خواندن متن، مفهوم آن نیز درک نمایید و چنانچه لغاتی در متن وجود داشت که به لحاظ معنایی برای شما آشنا نبود از آنها عبور کنید، بنابراین با دانستن مفهومی کلی از متن توانایی یافتن بسیاری از پاسخ‌های صحیح را دارید. البته به یاد داشته باشید که گاهی با تکرار بخشی از متن در یک گزینه سعی در گمراه کردن شما دارند که لازم است به این نکته هنگام انتخاب پاسخ صحیح توجه کنید. بنابراین مهارت Close Reading به شما کمک می‌کند با درک مفهومی از متن به سمت گزینه درست هدایت شوید.

خواندن چندین باره سوال‌ها به جای متن اصلی نیز می‌تواند به شما در یافتن سریع پاسخ کمک کند. وقتی شما سوال‌ها را به خوبی بخوانید، با یکبار خواندن متن اصلی، پاسخ را پیدا خواهید نمود.

همان‌طور که از نکات مطرح شده برمی‌آید، برای دریافت نمره مطلوب از بخش Reading در دورانی که مشغول آماده شدن برای این آزمون هستید، به طور مرتب متن‌هایی به زبان انگلیسی بخوانید. پس از خواندن متن، هدف از نوشتن آن را بیابید. دانستن هدف نوشته، به شما کمک می‌کند تا دریابید نویسنده چه چیز را عنوان کرده است. همواره تلاش کنید دامنه لغات خود را افزایش دهید و در زمان خواندن به ضمایر توجه ویژه داشته باشید. همچنین به نتیجه‌گیری پایان متن دقت کنید چرا که این بخش از نوشته در پاسخگویی به سوالات کمک فراوانی به شما می‌کند.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
8 ساعت پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
6 روز پیش