کار و زندگی در کشور ترکیه

با توجه به موج مهاجرت ایرانیان به ترکیه ، پیدا کردن کار در ترکیه و استانبول بطور ویژه کار پیچیده و سختی است ولی شروط اصلی آن تسلط به زبان ترکی استانبولی و داشتن تبحر خاص در رشته آکادمیک یا فنی است امری که در هر کجای دنیا صادق است. 
و همچنین داشتن حداقل سرمایه و ساپورت مالی از ایران که تا حداقل ۶ ماه بدون نیاز به داشتن کار ، بتوانند اینجا زندگی کنند (حتی امکان داره ۶ ماه تا یکسال هم کسی نتواند کار پیدا کند و اگه هم پیدا کند با حقوق پایین و کار غیرقانونی که جرم محسوب میشود)

گروهی که از طریق شرکت های کاریابی در ایران یا کاریابهای ایرانی ترکیه ( کاریابهایی که در خواست کمیسیون میکنن ۱۰۰ درصد کلاهبردار هستند ) به تنهایی به ترکیه می آیند عموما جوانان 20 تا 30 سال به صورت غیر قانونی در کار گاهها ،کارواشها یا رستورانها با حقوق بسیار کم بعنوان کارگر ساده مشغول به کار می شوند عموما ترکی استانبولی نمی دانند و بعلت شرایط بد کاری پس از مدتی کار را رها کرده و بدلیل عدم آشنایی با زبان ترکی استانبولی و برقراری ارتباطات و عدم اطلاعات کافی ، اندک سرمایه ای که دارن رو از دست میدهند و کار جایگزین دیگری نیز پیدا نمی کنند و به ایران  باز می گردند.

اگر کسی بدون ساپورت مالی از ایران، صرفا با این دید که اینجا کار هست (اونم کار راحت و جای خواب و ساعت کاری کم ) و میتواند یک زندگی راحت و بدون دغدغه داشته باشد، سخت در اشتباه است و  اگر مهاجرت کنه جز پشیمانی چیز دیگه ای ندارد. نه ترکیه و نه هیچ جای دیگر با امید واهی و حالا بریم ببینیم چی میشود کاری انجام نمیشود چون اینجا بهشتی نیست که یه عده با تبلیغات رنگین و فریبنده برای پرکردن جیب خودشان و خالی کردن جیب دیگران به تصویر میکشند.


 

1 دیدگاه

  • حکیمی
    1398-09-25 15:26:02
    حداقل تامین مالی که بایستی فرد مهاجر با دو نفر همراه داشته باشد به چه مقداری است

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش