تکنیک‌ها و نکات مورد نیاز در Listening آزمون TOEFL

در زیر به نکات و تکنیک‌هایی اشاره شده است که به کمک آن‌ها می‌توانید مهارت بیشتری در پاسخ‌گویی به بخش Listening  آزمون تافل iBT داشته باشید.

◾️بهتر است در زمان پخش Listening، نت‌برداری کنید (Note Taking)، تا نکات اصلی و مهم به خاطر شما بماند، اما توجه داشته باشید که نت‌برداری نباید سبب شود که اصل مطلب را به خوبی درک نکرده و یا زمانی از شما در درست گوش دادن، تلف شود.

◾️قبل از شروع سخنرانی، سوالات را خیلی سریع مرور نمایید، این امر سبب می‌شود در زمان پخش Listening توجه بیشتری به بخش‌هایی که از آن‌ها سوالی مطرح شده، داشته باشید.

◾️اگر در مکالمه‌ای بین دو نفر صورت گیرد که در حین مکالمه یکی از دیگری سوالی می‌پرسد، احتمال زیادی وجود دارد که این سوال از شما نیز پرسیده شود تا درک شما از مطالب ارائه شده، مورد سنجش قرار گیرد. بنابراین به پاسخی که داده می‌شود دقت بیشتری نمایید.

◾️هدف و نکات اصلی مکالمه یا سخنرانی را بیابید. حالت‌هایی که در بیان صحبت‌ها می‌شنوید در درک هدف به شما کمک زیادی می‌کند. برای مثال آن‌ها در زمان صحبت یا مکالمه ناراحتند، عصبانی هستند، آیا در حال بیان ایده‌ای هستند؟ تمرکز بر روی این موارد در پاسخگویی صحیح شما به سوالات تاثیرگذار است. توجه کنید صحبت در مورد چه چیزی و چه کسی است و به یاد داشته باشید در این بخش آزمون به دنبال ارزیابی سطح درک شما هستند و توانایی شما در حفظ مطالب کمکی به ارائه پاسخ صحیح نمی‌کند.

◾️به خاطر داشته باشید در Listening آنچه می‌شنوید بیشتر در مورد موضوعات رایج در زمینه علوم فلسفه، فیزیک، شیمی، کسب و کار، موزیک، روانشناسی و … می‌باشد و موضوعات تخصصی رشته‌های علمی در آن مطرح نمی‌شود. اما بهتر است دایره واژه‌های علمی عمومی (مثل اصطلاحات پژوهشی) شما گسترده‌تر باشد تا سرعت درک شما از جملاتی که می‌شنوید افزایش یابد.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
10 ساعت پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
6 روز پیش