نامه ی بیانیه ی هدف Statement of Purpose انگیزه نامه یا sop چیست؟


نامه ی بیانیه ی هدف Statement of Purpose انگیزه نامه یا sop چیست؟

انگیزه نامه یک متن کوتاهی است که دانشجویان می بایست توسط آن اهداف و دلایل تحصیل خود را در کشور و دانشگاه موردنظر مشخص کنند و به صورت کوتاه به آن بپردازند.

انگیزه نامه باید تا حد امکان کوتاه بوده و نباید از هزار حرف بیشتر شود. دانشجویان باید بیاد داشته باشند که اساتید برای بررسی مدارک آن ها وقت زیادی ندارند.

نوشتن انگیزه نامه به مهارت نامه نویسی قوی نیاز دارد تا شخص بتواند در فرصتی کوتاه مطلب زیادی را بگنجاند که البته کوتاه و گویا بودن انگیزه نامه هم ملاکی برای پذیرفتن دانشجو می باشد.

متن انگیزه نامه باید به زبان انگلیسی تنظیم شده باشد و نوشتن آن به زبان دیگر و ترجمه کردن آن به زبان انگلیسی نمره ی منفی به دنبال خواهد داشت توجه داشته باشید که از طریق نوشتن انگیزه نامه اساتید مایل به مشاهده کردن میزان توانایی شما در زبان انگلیسی و همچنین توانایی نامه نگاری می باشند پس این فرصت را از دست ندهید و نامه را به صورت شخصی و به زبان انگلیسی تنظیم کنید.

درصورت عدم توانایی در نوشتن انگیزه نامه می توانید از یک مترجم زبان کمک بگیرید.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش