اولین پذیرش اکسپرس اینتری 2019

  • خبرهای به دست آمده حکایت از این دارند که دولت کانادا روز پنجشنبه مورخ 10 ژانویه اولین پذیرش (Draw) بزرگ سال 2019 را برگزار نمود و برای 3900 کاندید اقامت دائم دعوتنامه صادر کرد؛ پایین ترین امتیاز این کاندیدها 449 بوده است. در طول تاریخ پنج ساله ی اکسپرس انتری این اولین بار است که نخستین پذیرش سال به این بزرگی برگزار می شود. بنابراین اولین گام اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در راستای شکستن رکورد اکسپرس انتری سال گذشته در صدور 89800 ITA برداشته شد.

    گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

    پذیرش روز پنجشنبه رکورد نخستین پذیرش سال 2016 را شکست؛ در این پذیرش نسبت به پذیرش آن سال 1000 ITA بیشتر صادر شده و نسبت به پذیرش سال 2018 نیز 1150 ITA بیشتر صادر گردید. جالب این است که سال 2018 رکورددار صدور دعوتنامه برای کاندیدهای اکسپرس انتری است. گفتنی است به موجب برنامه چندساله سطوح مهاجرت دولت کانادا قصد دارد در سال جاری، نسبت به قبل، از تعداد بیشتری از کاندیدهای دارای مهارت بالا استقبال کند. کانادا قصد دارد امسال 81400 مهاجر بپذیردو این در حالی است برنامه کانادا برای سال قبل استقبال از 74900 مهاجر بود.

    لازم به ذکر است که تقاضا اکثریت قریب به اتفاق کاندیدهایی که از طریق دسته ی کارگر دارای مهارت بالای فدرال ( Federal High Skilled ) توسط کانادا پذیرش شده اند برای وضعیت اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری رسیدگی شده است. انتظار می رود که IRCC برای برآورده کردن اهداف سال های 2019 و 2020 طی سال جاری ITA های بیشتری نسبت به سال 2018 صادر کند. سال گذشته IRCC حجم پذیرش ها را به تدریج افزایش داد و آن را از 2750 ITA به 3900 ITA رساند. 
    اگر امسال هم همین روند تداوم یابد حجم پذیرش ها از 3900 ITA هم فراتر خواهد رفت و اگر پذیرش ها به طور متوالی برگزار شود افزایش حجم پذیرش ها بر حد اقل امتیاز کاندیدها تاثیر خواهد گذاشت.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام میخواستم بدونم کسی که دانشگاه تربیت معلمی درس میخونه میتونه برای بورسیه تحصیلی به کشورای دیگه اقدام کنه؟
2 هفته پیش

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
1 ماه پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
1 ماه پیش