نکاتی مهم که برای اپلای باید در نظر داشته باشید

◀️ با صرف وقت و انرژی کافی نسبت به کسب تمامی اطلاعات دربارۀ دانشگاه و برنامه‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، اقدام نمایید. این یک نقطۀ شروع و حیاتی است، و هرگز به‌صورت کورکورانه و سطحی با آن برخورد نکنید! وب‌سایت دانشگاه بهترین و مطمئن‌ترین مرجعی است که باید به دقت آن را مطالعه کرده و به این اطمینان رسید که «این دانشگاه و این برنامۀ تحصیلی همان چیزی است که من می‌خواهم».

◀️ حتماً سعی کنید که با پرس و جو (ایمیلی یا تلفنی) از کارکنان دفتر پذیرش بین‌الملل دانشگاه، مدیران گروه، اساتید، و دانشجویان بیشترین اطلاعات را کسب نمایید و قبل از هر اقدامی، برای تمامی سوالات و ابهاماتی که دارید پاسخی روشن و قاطع بیابید.

◀️ همۀ تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد نگذارید! سعی کنید که تعدادی دانشگاه مناسب را به قصد ادامه تحصیل انتخاب نمایید. مطمئن شوید که همۀ این دانشگاه‌ها برای شما مناسب هستند و شما در سطحی قرار دارید که بتوانید از آن‌ها پذیرش بگیرید.

◀️ تا حد ممکن از گزینۀ اپلای آنلاین استفاده کنید. این گزینه چارچوب مشخصی از مواردی که برای اپلای ضروری هستند را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید تمامی آیتم‌ها را تکمیل کنید. این به این خاطر است که بعضاً دوستان فقط از طریق استاد برای گرفتن پذیرش اقدام می‌کنند که در نوع خود می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی شود؛ یک مثال ساده این است که ممکن است مشکلاتی دربارۀ رجیستر شدن اطلاعات شما در سامانۀ پذیرش دانشگاه به‌وجود آید. فراموش نکنید که اساتید پرمشغله هستند و دفاتر مشخص دانشگاه‌ها نسبت به نادیده گرفتن قوانین پذیرش دانشجو حساسیت زیادی نشان می‌دهند!

◀️ صادق باشید! کسانی که درخواست شما را بررسی می‌کنند، بسیار باتجربه هستند؛ و بنابراین از مبالغه و دروغ بپرهیزید!

◀️ یکی از ملزومات اپلای داشتن توصیه نامه یا همان Recommendation letter است. از اساتیدی بخواهید این نامه را برای شما بنویسند که شما را به خوبی می‌شناسند، و می‌توانند جزئیات و مستندات دقیقی از توانمندی‌های شما ارائه دهند و در نهایت وقت کافی برای نوشتن این نامه صرف می‌کنند.

◀️ از دیگر ملزومات اپلای، نوشتن SOP یا Statements of Purpose است. این نامه باید با دقت بالایی نوشته شود؛ چرا که طلایی‌ترین موقعیتی است که شما می‌توانید دربارۀ دانش، توانمندی‌ها، و انگیزۀ خود از اقدام برای گرفتن پذیرش در آن رشته سخن بگویید. تیم داوران به محتوای این نامه بسیار دقت می‌کنند، پس از کپی-پیست‌های کورکورانه به شدت بپرهیزید.

◀️ اگر لازم است که قبل از پذیرش یا بعد از پیوستن به دانشگاه در آزمون خاصی شرکت نمایید، مطمئن شوید که از آمادگی‌های لازم برخوردارید.

◀️ اگر مستندات اضافه‌ای دارید (علاوه بر مدارکی که دانشگاه از شما درخواست کرده است) که بیانگر شایستگی‌ها و توامندی‌های شما است، حتماً از آن‌ها استفاده کنید! تا جایی که امکان دارد، سعی کنید که بهترین (و البته صادقانه‌ترین) تصویر از خودتان را به نمایش بگذارید.

◀️ مراقب تاریخ‌های مهم ثبت‌نام یا همان Deadline باشید و تلاش کنید که زودتر از تاریخ پایانی، همۀ مدارک خواسته‌شده را به دست دانشگاه برسانید.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش