فرم CV، SOP و SRI چیست؟

Curriculum Vitae - CV
رزومۀ تحصیلی/کاری برای مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری الزامی است. داشتن یک CV خوب می‌تواند کمک زیادی برای اخذ پذیرش به خصوص در مقطع دکتری نماید. برای تحصیل در مقطع دکتری شما نیاز به داشتن یک استاد راهنما دارید که موضوع تحقیقاتی مشترکی با شما داشته باشد و شما را به عنوان دانشجوی دکتری بپذیرد. داشتن یک قالب استاندارد و نحوۀ نگارشCV بسیار مهم است. تأثیری که رزومۀ شما در انتخاب شدن شما توسط استاد دارد بسیار زیاد خواهد بود و نحوۀ تنظیم آن نیاز به مشاوره و راهنمایی دقیق دارد.

Statement of Purpose - SoP
نامۀ SoP معمولاً برای مقطع دکتری الزامی است. در برخی دانشگاه‍‌ها برای مقطع فوق‌لیسانس نیز این نامه درخواست می‌شود. محتویات این نامه بسیار حائز اهمیت است، به خصوص برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری. داشتن یک برنامه برای دورۀ دکتری و ارائۀ سوابق تحصیلی و تحقیقاتی، الزامی و بسیار تأثیرگذار است. این نامه باید با دقت زیاد تنظیم شود و شامل تمامی موارد لازم برای قانع کردن کمیتۀ صدور پذیرش باشد.

Statement of Research Interest - SRI
نامۀ SRI فقط برای دورۀ دکتری الزامی است. شما به‌عنوان محقق برای آنکه نظر استاد دانشگاه را جلب نمایید باید زمینۀ تحقیقاتی موردنظر خود را در قالب یک نامه با محتوای دقیق علمی و برنامه‌ریزی‌شده ارائه دهید. این نامه باید طوری نوشته شود که اغراق‌آمیز نباشد، به‌صورت واقع‌گرایانه به توانمندی‌های شما اشاره کند و به‌صورت تخصصی صرفاً به توضیح حوزۀفعالیت‌های تحقیقاتی شما بپردازد. در این نامه جزئیات زمینۀ تحقیقاتی مورد علاقه باید ذکر شود به قسمی که یک طرح علمی قوی برای رسالۀ دکتری ارائه دهد.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

در اینصورت مشکلی نیست.
مدارک مورد نظرتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید. از همون طریق می تونیم با هم در ارتباط باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

خانم بانی، دانشگاه مقصد موافقت کرده که فعلا ترجمه غیررسمی ریزنمرات و گواهی موقت رو براشون ارسال کنم. و نهایتا ۴ روز دیگه وقت دارم. میتونید کمک کنید؟ میشه یه شماره تماس به من بدین؟

4 هفته پیش

سلام دوست عزیز
ترجمه رسمی مدارک باید حتما توسط مترجم های رسمی انجام بشه و نه مترجم های عادی. با توجه به فوریتی که دارید برای مدارک رسمی باید بگم متاسفانه در هیچ دارالترجمه ای در زمان فعلی این امکان براتون وجود نخواهد داشت اما در مورد توصیه نامه و انگیزه نامه می تونیم در خدمتتون باشیم.

4 هفته پیش

#مهاجرت

سلام. کسی کار ترجمه آلمانی دانشنامه و ریزنمرات ارشد رو میتونه قبول کنه؟ کارم فوریه یکی دو روزه میخوام. و همینطور برای تهیه توصیه نامه و انگیزه نامه...؟

4 هفته پیش

#مهاجرت 

دوست عزیز اولا که قبل از سوالتون باید هشتک مناسب رو انتخاب می کردید که اینجا هشت مهاجرت مناسب این سوالتون بود
نکته بعدی اینه که رزومه شما بسیار خوب هست و حتما می تونید از بورس های تحصیلی بر مبنای رزومه و علایقتون استفاده کنید. 
پیشنهاد من این است که از قسمت بورس نامه یعنی لینک زیر بورس های تحصیلی مورد نظرتون رو پیگیری کنید و یا با روش پیدا کردن استاد راهنمای مناسب سعی کنید استاد راهمایی 
پیدا کنید که بورس داشته باشه و بتونه بهتون کمک کنه


موفق باشید

4 هفته پیش

سلام

R.. M:
هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی رتبه سوم رو کسب کردم و در سال ۹۶ از سمت وزارت علوم و وزارت اموزش و پرورش به عنوان پژوهشگر برتر ایران شناخته شدم و همچنین امسال هم پژوهشگربرتر ایران انتخاب شدم و دوگواهینامه ملی تجاری سازی محصولات دانش بنیان دارم و یک گواهینامه بین المللی تولیدات دانش بنیان محصولات روز کشاورزی وچند اختراع در زمینه پزشکی و دندان پزشکی و کشاورزی دارم وعضو بنیاد ملی نخبگان هستم و دیپلم تجربی دارم و ۱۸ سالمه
میتونم بورسیه بگیرم،کسی میتونه راهنماییم کنه

4 هفته پیش