مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع دکتری یا ارشد خارج از کشور

⬛️ ترجمه رسمی از دانشنامه فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس به همراه ریز نمرات هر مقطع(برخی دانشگاه ها ترجمه ریزنمرات انگلیسی غیر رسمی را که توسط دانشگاه یا خود شما صورت گرفته برای بررسی اولیه میپذیرند. دقت بفرمایید تمام دانشگاه ها برای ترجمه از شما مهر دادگستری و وزارت خارجه نخواهند خواست با توجه به هزینه بر بودن این مهر ها قبل ترجمه مطمین شوید دانشگاه نیاز دارد یا الزام نیست. )

⬛️ گزارش نمرات زبانIELTS/ TOEFL/GRE GENERAL/GRE SUBJECT/GMAT با حداقل اعلام شده در سایت دانشگاهی که اپلای میکنید. برخی در زمان اپلای کپی اسکن شده نمره را برای بررسی از هود شما قبول میکنند اما در صورت پذیرش باید توسط سازمان برگزارکننده به دانشگاه گزارش شود که هزینه دارد.

⬛️ حداقل ۱ توصیه نامه و حداکثر ۴ توصیه نامه تحصیلی مطابق با اعلام سایت دانشگاهی که برای آن اقدام میکنید. یک توصیه نامه اگر از استاد راهنما باشد توصیه شده است‌ 

⬛️ نوشتن پروپوزال تحقیقاتی در مورد موضوع مورد توافق میان دانشجو و استاد. (معمولا دانشگاه های کشوری مانند استرالیا پروپوزال نیاز دارند)

⬛️ رزومه و سوابق کار تحقیقاتی یا آکادمیک (Resume/CV)

⬛️ گواهی مقالات علمی منتشر شده یا در حال انتشار(کنفرانس های داخلی ارزشی ندارد.)

⬛️ کلیه مدارک مثبت تحصیلی، تحقیقاتی،کاری،سمینار ها، تشویق نامه ها ،ثبت اختراع،سوابق کاری بیخطر برای ویزا و ... … (در صورت وجود)

⬛️ کپی از صفحه اول پاسپورت(معمولا برای صدور I20 دانشگاه های آمریکا بعد از پذیرش این مورد را میخواهند. جهت چک اسپلینگ نام و نام خانوادگی. پس اگر پاسپورت ندارید نگران نباشید و این را با کردینیتور دانشگاه مطرح کنید)

⬛️ انگیزه نامه(Statement of Purpose) این مورد از اهمیت حیاتی خصوصا برای دانشگاه های انگلیسی زبان برخوردار است و ممکن است خوب و یونیک نوشتن آن آینده ی شما را به تنهایی بسازد. مطلقا از نمونه تمپلیت استفاده نکنید. مطلقا غلط دیکته یا کرامر نداشته باشید. تا حد امکان کوتاه و متمرکز‌. مطلقا به فارسی ننویسید. ارزش داره که روی این مورد حداقل ۶ هفته وقت بگذارید.

⬛️ در صورت نیاز ممکن است دانشگاه از متقاضی درخواست نوشتن Essay نماید. معمولا هدف ارزیابی دانش شما در رایتینگ است.

⬛️ برخی رشته ها مانند معماری یا مجسمه سازی ممکن است نیاز به نمونه ی کار داشته باشند.پروتوفیلو و ....

⬛️ دقت بفرمایید سعی شده تمام مدارک مورد استفاده در اپلای کردن برای هر دانشگاه و کشوری مدنظر باشد. لزوما تمام این موارد برای یک کشور یا رشته الزام نیست و توصیه میکنیم اول سایت دانشگاه و الزامات اعلام شده چک شود و بعد حتی اقدام به ترجمه نمایید تا از تلف کردن هزینه جلوگیری شود. 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

اینجا در خصوص ژورنال توضیح میدین؟
1 ماه پیش

#ژورنال شناسی 
در خصوص ژورنال های مهندسی نرم افزار  کسی ژورنال خوب سراغ داره؟
1 ماه پیش