همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و قوه قضا تقویت می‌شود

به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، سید علی اصغر رفاهی، مستشار قضایی و مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی دستگاه قضا عصر روز گذشته، ضمن بازدید از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، از بخش‌های مختلف این سازمان ازجمله خبرگزاری بین‌المللی قرآن، مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم، استودیو قرآنی مبین و مرکز رشد فعالیت‌های قرآنی بازدید کرد و با فعالیت‌های آن آشنا شد.

وی بعد از این بازدید در نشستی با حضور حمید صابرفرزام، رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های این مرکز قرآنی و فعالیت‌های ویژه‌ آن بر افزایش تعامل بین دو طرف تاکید کرد و گفت: اداره کل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضاییه، دستگاه مستقیم تعامل با مردم و مردمی کردن فرهنگ پیشگیری است.

رفاهی افزود: یکی از وظایف مهم دستگاه قضایی مسئولیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی است. در این مسیر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با انجام مجموعه اقداماتی تا حد خوبی توانسته است در مسیر کاهش برخی آسیب‌های اجتماعی مثل حاشیه‌نشینی، طلاق، سوانح رانندگی و... گام بردارد.

در ادامه حمید صابرفرزام با معرفی فعالیت‌های این سازمان، گفت: مراکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان، رشد فناوری‌ها و هنر قرآنی، خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، پژوهشکده مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم، تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی(مبین) و آموزش‌های تخصصی علوم و فنون قرآنی در ذیل این سازمان مشغول به فعالیت هستند.

بعد از پایان این نشست دو طرف ضمن ارائه پیشنهادهایی در جهت تقویت‌ همکاری‌های دینی و قرآنی، در جهت کاهش آسیب طرح‌هایی را ارائه دادند که به زودی در این حوزه عملیاتی و اجرا خواهد شد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش