تاکید وزیر علوم به روسای دانشگاهها/ صرفه جویی کنید

منصور غلامی ۷ آبان ماه از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت و در اولین تغییر و تحولات، سرپرست دانشگاه بوعلی سینا را منصوب کرد که در حکم یعقوب محمدی فر بر حفظ بیت المال، اعمال سیاست های موثر بر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط و قانونمندی تاکید شده بود.

تاکنون از سوی وزیر علوم احکامی برای ۱۶ رئیس و سرپرست دانشگاه ها صادر شده که از این تعداد ۱۲ نفر از روسای دانشگاه ها ابقا و ۴ نفر به عنوان سرپرست معرفی شده اند.

تمامی احکام روسا و یا سرپرستان دانشگاه ها که از ۷ آبان ماه سال جاری توسط وزیر علوم صادر شده یک وجه مشترک وجود دارد و آن تاکید وزیر علوم بر حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط و قانونمندی بوده است.

پیش از این چنین تأکیدی در حکم روسا و سرپرستان دانشگاه ها کمتر دیده می شد.

در حکم تمامی روسا و سرپرستان دانشگاه ها که تاکنون منصوب شده اند آمده است: «انتظار می رود با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر صرفه جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط و قانونمندی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه و با اتکال به خداوند متعال نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.»

چند سال اخیر دولت با مشکلات مالی مواجه بوده و دانشگاه ها نیز از آن مستنثنی نبوده اند بنابراین در شرایط فعلی این مراکز باید بسیاری از هزینه های خود را مدیریت کنند تا بتوانند فعالیت های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی خود را پیش ببرند.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش