تفاوت آیلتس و PTE از لحاظ محتوا و ساختار آزمون

هر دو آزمون آیلتس و PTE دارای دو نسخه­‌ی رایج هستند، آموزش علمی و آموزش عمومی, (Academic) ,(General Training)  اما PTE دارای یک نسخه‌ی اضافی هم می‌­باشد: آزمون شاگردان جوان (Young Learners Test)

نسخه­‌های آکادمیک یا علمی برای دانشجویانی است که قصد دریافت پذیرش در یک دانشگاه را دارند، در حالی که برای مقاصد غیر علمی، نسخه های عمومی آیلتس و PTE توانایی شخص در ایجاد ارتباط را گواهی می­‌کنند. آزمون شاگردان جوان PTE توانایی‌های ارتباطی کودکان به زبان ­انگلیسی را می‌­سنجد.

تفاوت از لحاظ محتوا و ساختار آزمون
آزمون­‌های آیلتس و PTE دارای بخش‌های مشابهی هستند که شامل خواندن، گوش دادن، صحبت و نوشتن است. با این حال، برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد در محتوای آن دو وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر جدا می­‌کند.‌

یک تفاوت آیلتس و PTE این است که یک آزمونگر آیلتس توانایی صحبت کردن متاقضیان را با انجام مکالمه­‌ی زنده، که در برخی مواقع در دستگاه‌ها ضبط می‌­شود، ارزیابی می‌­کند  اما در PTE هیچ مکالمه زنده‌­ای وجود ندارد و متقاضی باید در یک میکروفون برای ثبت در یک سیستم کامپیوتری صحبت کند.
سپس یک برنامه کامپیوتری گفتار را ارزیابی و به شخص امتیاز می‌­دهد. تفاوت دیگر آیلتس و PTE اینست که آزمون آیلتس کاملا بر روی کاغذ است و از نمودارها، جداول یا نمودار­ها برای آزمون بخش نوشتن استفاده می­‌کند. از سوی دیگر، PTE کاملا مبتنی بر کامپیوتر است و از این رو از بسیاری از تکنیک­‌های نوآورانه برای آزمون‌های توانایی نوشتاری متقاضی استفاده می­‌کند.

یک تفاوت دیگر آیلتس و PTE این است که آیلتس برای هر بخش زمان تعیین کرده ولی متقاضیان می‌­توانند به قسمت­‌های قبل و بعد مراجعه کنند در حالی که PTE دارای زمان‌بندی بخشی است و متقاضی باید حتما به مرحله­‌ی بعدی مراجعه کند و امکان بازگشت به عقب ندارد.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش