مضایق اعتباری مانع جدی توسعه‌ دانشگاه‌ها

حمید نادگران در مراسم معارفه‌ خود، ضمن اشاره به برنامه‌هایی که برای تداوم حرکت رو به رشد دانشگاه در دستور کار دارد، به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص مشکلات موجود بر سر راه تسریع در حرکت دانشگاه پرداخت.

وی با بیان اینکه نظام آموزش‌عالی مهد شکل‌گیری و شکوفایی اندیشه‌های انسانی و تقویت نیروی متخصص است، وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر اداری، کمی نگری، توجه به تولید مقالات سلیقه‌ای و بی‌هدف و کمبودهای اعتباری و مالی را سموم مهلکی برشمرد که حیات دانشگاه را با مخاطره مواجه می‌کند.

نادگران دانشگاه را تمدن ساز و حافظ میراث بشری دانست و تاکید کرد که تمام تلاشش را در مسیر توسعه‌ کیفی دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاهی با مشخصه‌های دانشگاه نسل سوم، به کار می‌بندد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، دانشگاه نسل سوم را دانشگاهی دینامیک، منعطف، در متن جامعه و مجامع علمی، پاسخگو و همه جانبه نگر، تقاضا محور، جهت‌مند، هدف دار و پویا ، دارای توسعه پایدار و کارآفرین معرفی کرد.

نادگران، نگاه مستمر راهبردی بلند مدت به ماموریت‌های دانشگاه با تکیه بر اجرای سند تحول راهبردی دانشگاه، جهت‌دار کردن آموزش و پژوهش مبتنی بر نقشه راه و حرکت دقیق و علمی در این مسیر، توسعه‌ سرمایه‌های انسانی فرهنگی و علمی دانشگاه، توسعه زیر ساخت‌های مناسب و محرک بین‌المللی شدن، سیاست گذاری در زمینه انتقال و تبادل تجارب آموزشی و پژوهشی با نهادهای معتبر آموزش عالی در جهان و.... از اهداف و اولویت‌های خود در سرپرستی دانشگاه شیراز عنوان کرد.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز با اشاره به جایگاه منطقه‌ای، محلی و بین‌المللی دانشگاه شیراز، تاکید کرد که ظرفیت علمی و پژوهشی این دانشگاه باید برای رفع تنگناها و مشکلات و آسیب‌های مختلف در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

هادی‌ پژوهش‌جهرمی خواستار همراهی و کمک صاحب‌نظران در حوزه‌های تئوری و عملی برای رفع مشکلات و آسیب‌های جامعه شد و گفت: با توجه جایگاه علمی دانشگاه شیراز، انتظار است که به صورت مشخص به حل موضوعات و معضلات اجتماعی و اقتصادی، ورود جدی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، ضمن قدردانی از فعالیت‌های ابراهیم گشتاسبی‌راد، سرپرستی دانشگاه شیراز به حمید نادگران سپرده شد.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش