آغاز مشاوره‌های تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه امیرکبیر

سامانه "مصاف" (مشاوره صنعتی و ارتقاء فناوری) در دانشگاه امیرکبیر با حضور دکتر مالک نادری مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسینی تودشکی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهندس شاپور قنبری مدیرعامل شرکت‌های صنعتی استان تهران رونمایی شد.

این سامانه با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای ارائه خدمات تخصصی و صنعتی به صنایع کوچک، متوسط و بزرگ ایجاد شده است.

این سامانه با در اختیار داشتن شبکه بزرگ از متخصصین صنعتی و دانشگاهی، با ارائه مشاوره‌های صنعتی، بکارگیری فناوری‌های روز و همچنین افزایش مهارت‌های نیروی انسانی، علاوه بر رفع مشکلات موجود در واحدهای صنعتی باعث افزایش راندمان و در نتیجه افزایش سود واحد صنعتی خواهد شد.

"مصاف" با پشتوانه ۱۰ ساله کلینیک صنعت و معدن در بستری نو با ارائه خدمات مشاوره صنعتی، معرفی و ارتقای فناوری، عارضه‌یابی و آموزش مهارت‌های تخصصی و عمومی در راستای رفع موانع تولید، افزایش بهره‌وری، پیاده‌سازی فناوری‌های صنعتی روز دنیا، افزایش سطح مهارت‌های نیروی کار، کاهش قیمت تمام شده پاسخگوی نیازهای شرکت‌ها است.

در مراسم رونمایی از این سامانه مالک نادری، مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بازاریابی و بازارسازی، قوانین دست و پاگیر، نقدینگی، عدم ارتباطات بین‌المللی و عدم توجه به فناوری‌های نوین را از مشکلات صنایع کوچک و متوسط دانست و گفت: ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه، مراجعه به شرکت‌های خدمات مهندسی، حضور در نمایشگاه خارجی و مراجعه به افراد با تجربه از اقدامات صنایع کوچک برای رفع این مشکلات است.

نادری ادامه داد: از این رو با همکاری سازمان صنایع کوچک و متوسط، سامانه "مصاف" را راه‌ندازی کردیم و به واسطه این سامانه در تمامی حوزه‌ها مشاوره به شرکت‌های کوچک و متوسط ارائه می‌شود.

وی، ایجاد یک روش ساده برای دستیابی به پاسخ سئوالات و راه حل مشکلات صنایع کوچک، متوسط و بزرگ را از اهداف راه‌اندازی این سامانه نام برد و خاطر نشان کرد: به همین منظور سامانه "مصاف" با در اختیار داشتن شبکه‌ بزرگی از متخصصان صنعتی و دانشگاهی آماده ارائه خدمات تخصصی مشاوره صنعتی است.

مدیرکل فناوری و  ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: شرکت‌های صنعتی می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن این سامانه، پیامک، ایمیل، وب‌سایت و کانال درخواست خود را برای دریافت مشاوره اعلام کنند. ارائه مشاوره ۲۴ ساعته است که بیش از ۴۰۰ متخصص و مشاور به شرکت‌ها مشاوره می‌دهند.

دکترحسین حسینی تودشکی، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم با بیان اینکه رسالت این دانشگاه رفع مشکلات مردم و رفع نیاز صنعت با دستاوردهای محققان است، خاطر نشان کرد: تلاش ما بر این بوده که نوآوری به صنعت ورود پیدا کند و از سوی دیگر بتوانیم حاصل تحقیقات محققان دانشگاه را به محصول مورد نیاز مردم تبدیل کنیم.

وی تاکید: حمایت ویژه و کمک به طرح‌های نوآورانه و شرکت‌های دانش بنیان از اهداف ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر محسوب می‌شود تا بتوان محصول مورد نیاز مردم را تولید کرد که در آن نوآوری وجود دارد.

حسینی تودشکی با اشاره به راه‌اندازی سامانه گفت: با ایجاد کارگاه‌های تخصصی برای صنایع کوچک و بهره‌گیری از دانش فارغ‌التحصیلان، اساتید و حتی فارغ‌التحصیلان خارجی به واسطه این سامانه می‌توان شاهد محصولاتی با فناوری‌های نو در بازار بود.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش