بهترین روش های ارسال توصیه نامه به دانشگاه مقصد

توصیه نامه معمولا توسط توصیه شونده به دانشگاه مقصد ارسال می شود. مگر آنکه دانشگاه در این زمینه الزامی ارائه نکرده باشد و هر کس بتواند به دانشگاه مقصد، توصیه نامه را ارسال نماید. توصیه نامه ها بایستی ضمیمه مدارک تحصیلی داوطلبان شود و به واحد پذیرش دانشگاه ADMISSION DEPARTMENT یا GRADUATE DEPARTMENT  یا Undergraduate Department ارسال می شود و مسئولان هماهنگی این واحد ها، نسبت به بررسی توصیه نامه ها و ارسال آن به دانشکده مقصدی که اپلای کردید، اقدام می کنند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان
 

البته، شیوه ارسال توصیه نامه ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است:

 خود ارسالی
در این شیوه، دانشگاه از شما میخواهد، توصیه نامه ها را ضمیمه application کرده و به دانشگاه ارسال کنید. در این حالت، الزامی برای ارسال توصیه نامه توسط توصیه کننده وجود ندارد.

 ارسال مستقیم
در این حالت، دانشگاه از شما میخواهد تا از توصیه کننده بخواهید که توصیه نامه خود را مهر و موم کرده و به نشانی دانشگاه مقصد با پست ارسال کند. ارسال با پست، بهتر است که به صورت سفارشی باشد تا صحت دریافت نامه توسط دریافت کننده به صورت اینترنتی چک شود. مثل ردگیری دیجیتالی دیگر مرسولات پستی.

 ارسال الکترونیکی
بعضی از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های آمریکای شمالی، از دانشجویان می خواهند تا از توصیه کننده درخواست شود تا متن کامل توصیه نامه را از طریق فرم الکترونیکی خاصی که در اختیارش گذاشته می شود نوشته و سابمیت کند. در این حالت، معمولا توصیه شونده، از محتوای متن توصیه نامه مطلع نمی شود.

ارسال با پست الکترونیک
در این حالت، دانشگاه از شما می خواهد که از توصیه کننده بخواهید تا از طریق نشانی پست الکترونیک خودش، متن توصیه نامه را به نشانی پست الکترونیک دانشگاه مقصد ارسال کند. معمولا دانشگاه از شما میخواهد تا به نشانی ایمیل واحد پذیرش (admission department) ارسال کنید.
 


چطور یک کاورلتر بنویسیم؟
چگونه سی وی و رزومه ای داشته باشیم که رد نشود؟


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش